Zmienne szczęście Włocłavii na starcie rozgrywek IV ligi piłkarskiej

"I śmiech, i płacz"

Na inaugurację wysoka wygrana i wysoka przegrana.

W ubiegłym sezonie Włocłavia walczyła o awans do IV z Unią Gniewkowo. I ta właśnie drużyna była pierwszym rywalem włocławian na inaugurację IV ligi. Z punktu widzenia widza ten mecz łatwy i przyjemny. Mimo wysokiego zwycięstwa goście prowadzili bardzo wyrównaną grę. Spotkanie zostało "ustawione" już w pierwszej połowie, kiedy to napastnicy gospodarzy strzelili 3 gole i nie tracąc żadnego. Druga odsłona to wiatr i deszcz. Sędzie przerwał spotkanie na klika minut. A po wznowieniu gra się nie zmieniła. Gospodarze dalej chcieli strzelać bramki. Dołożyli kolejne 3 gole tracąc jednego. Ostatecznie Włocłavia wygrała aż 6:1 i przez 3 dni była liderem IV ligi.

Otrzeźwienie przyszło w trzy dni później.

Kolejnym rywalem włocławian był Lecz Rypin. Wystarczyło parę dni a gra włocłwian znacznie się zmieniła. Aktywność z pierwszego meczu zmieniała się w nie najlepszą obronę w drugim. Lech przeważał i wygrał zasłużenie odprawiając gości z Włocławka z bagażem 5 goli.

Kujawiak Kowal.

Po dwóch kolejkach piłkarze z Kowala mają 1 punkt po remisie u siebie z Kujawianką Izbica 1:1 i przegranej w Janikowie z Unią 0:1.