"Zjadanie zwierząt" w Akademii Dokumentalnej

DKF Ósemka zaprasza na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

Czy wiecie, że już niedługo wszystkie przemysłowe fermy zwierząt będzie można zamknąć? Prawdziwe mięso wyprodukowane bez konieczności zabijania zwierząt to nie fantastyka – w USA prawdziwe kotlety z białka roślinnego, głównie z zielonego groszku, sprzedaje się już w 25 tysiącach sklepów! 

W poniedziałek, 5.11.2018 r., pokażemy poruszający film Christophera Quinna „Zjadanie zwierząt". Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem. 

 

Reżyser filmu, idąc tropami pisarza i jego odkryć dotyczących pochodzenia mięsa smakowicie wyglądającego na sklepowych półkach, trafia na fermy i do rzeźni, pokazuje, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami. Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni. 

 

Film zachęca do powrotu do tradycyjnego sposobu hodowli zwierząt i podważa zasadność istnienia wielkich przemysłowych ferm, które odpowiadają za jedną trzecią światowego zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz negatywnie wpływają na nasze zdrowie i, które spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

 

Zapraszamy na seans do Multikina w poniedziałek, o godzinie 19:00. Program Akademii Dokumentalnej we Włocławku finansowany jest z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka. Wstęp na wszystkie seanse Akademii Dokumentalnej jest bezpłatny.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu