Zatrzymani za pobicie z użyciem noża

Decyzją Sądu Rodzinnego w Rypinie nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast dorośli zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają zakaz opuszczania kraju.

Policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców, którzy brali udział w pobiciu 21-latka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wszyscy to mieszkańcy Rypina w wieku 41, 31 i 15 lat. Ja ustalili policjanci, to nieletni sprawca użył noża w stosunku do pokrzywdzonego. 15-latkiem zajął się już sąd rodzinny, dorośli sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym. 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (01.08.19r). Około godz. 21.30 dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o bójce, do której doszło na ul. Wojska Polskiego w Rypinie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Zastali tam rannego mężczyznę, któremu w pierwszej kolejności udzielili pomocy, a następnie przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że trzech mężczyzn zaatakowało i raniło nożem 21-letniego mieszkańca Rypina.  

Pierwsze zatrzymania wytypowanych sprawców przeprowadzone zostały jeszcze tego samego dnia. W sprawie tej policjanci wykonali szereg czynności, przesłuchali świadków, przeprowadzili okazania osób, oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady przestępstwa, a także nóż, który posłużył do popełnienia przestępstwa, a którego sprawca zdążył się pozbyć. Istotnym było dokładne odtworzenie przebiegu zdarzenia. Jak ustalili policjanci sprawcami pobicia byli mieszkańcy Rypina w wieku 41, 31 i 15 lat, ale to właśnie 15-latek użył noża w stosunku do pokrzywdzonego zadając mu dwa ciosy.

Następnego dnia w piątek (02.08.19r) 15-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Policjanci zarzucili mu, że wspólnie z dwoma mężczyznami dopuścił się pobicia 21-latka, w trakcie którego użył noża powodując u niego obrażenia ciała na okres powyżej 7-miu dni. Dwaj dorośli sprawcy usłyszeli zarzut polegający na udziale w pobiciu, w konsekwencji czego pokrzywdzony odniósł obrażenia ciała. Dodatkowo wszyscy trzej usłyszeli także zarzuty wypowiadania gróźb karalnych w stosunku do innych osób.

 

Z uwagi, że zachowanie w/w wykazało rażące lekceważenie porządku prawnego kara, która grozi dorosłym sprawcom to 4,5 roku pozbawienia wolności. Nieletnim sprawcą zajmie się sąd rodziny.

 

 


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu