Zajście w Parafii św. Trójcy w Rypinie

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą  rypińscy policjanci.

Dzięki postronnym osobom 46-letni mieszkaniec Rypina, który uszkodził ołtarz oraz przedmioty kultu religijnego w kościele został obezwładniony i przekazany funkcjonariuszom. 

W sobotę (08.06.19r) o godz. 07:22 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który demoluje kościół w Rypinie przy ul. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że 46-letni mieszkaniec Rypina podczas trwającej mszy świętej w Parafii św. Trójcy podbiegł do ołtarza, a następnie przy użyciu siekiery uszkodził ołtarz oraz przedmioty kultu religijnego.

Mężczyzna został obezwładniony przez postronne osoby, po czym przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Decyzją lekarza został przewieziony do szpitala specjalistycznego.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli dowody przestępstwa oraz przesłuchali świadków. W chwili obecnej prowadzone jest dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotów czci religijnej oraz  miejsc obrzędów religijnych, a także uszkodzenia mienia.

 


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu