Zabawa karnawałowa i piknik „SOBOTA DLA RODZINY" z udziałem włocławskich mundurowych

Zabawowo w karnawale.

W sobotę (16.02.19) na ternie szkoły w Baruchowie odbyła się zabawa karnawałowa połączona z piknikiem dla dzieci i rodzin z gminy Baruchowo. Na zaproszenie Stowarzyszenia dla Pokoleń „Rodzina" chętnie w nich wzięli udział policjanci z Kowala i Włocławka. Była to dobra okazja do prezentacji sprzętu i przekazania kilku cennych porad profilaktycznych.

To już kolejny raz kiedy na zaproszenie Stowarzyszenia dla Pokoleń „Rodzina" odpowiedzieli chętnie policjanci z Komisariatu Policji w Kowalu i Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Tym razem spotkaliśmy się w sobotę (16.02.19) na boiskach szkolnych i sali gimnastycznej w Baruchowie. Najpierw na zewnątrz przy słonecznej pogodzie mundurowi pokazali dzieciom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, w tym policyjne radiowozy i quada. Nie zabrakło też popisów czworonożnego funkcjonariusza Atosa, który pod okiem przewodnika asp. sztab. Ireneusza Kruczkowskiego pochwalił się swoimi umiejętnościami i posłuszeństwem.

Później impreza przeniosła się do sali gimnastycznej, gdzie podczas zabawy karnawałowej mundurowi zaprezentowali dzieciom kolejne policyjne „gadżety".  Młodsi mogli zapoznać się z walizką technika kryminalistyki, zaś dla starszych uczestników zabawy mundurowi przygotowali specjalne okulary, dzięki którym mogli się przekonać jak negatywny wpływ mają środki odurzające na odbiór rzeczywistości.

Spotkanie to nie tylko możliwość zaprezentowania sprzętu policyjnego, ale również doskonała okazja do przekazania rad związanych z bezpieczeństwem na drodze. Profilaktycy przypomnieli jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. To właśnie dzięki odblaskom kierujący może z większej odległości zobaczyć niechronionego uczestnika ruchu drogowego, co pozwala mu dużo szybciej zareagować i uniknąć potrącenia pieszego.


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu