Za nami Indywidualne Mistrzostw Włocławka Szkół Podstawowych kl.VII i VIII, Gimnazjów i Szkół Ponadpodstawowych

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim

6 listopada w CKBB STARA REMIZA odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych kl. VII i VIII, Gimnazjów i Szkół Ponadpodstawowych  w szachach. Organizatorami imprezy byli: "Włocławski Klub Szachowy-1938"; CKBB Stara Remiza; Urząd Miasta Włocławek i Firma "RENEX" Państwa Marzeny i Predraga Topićów. 

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie  7 rund, a każdy z uczestników miał na rozegranie partii 15 min. Sędzią Głównym był pan Jerzy Łapiński - sędzia II kl. z uprawnieniami do zawodów FIDE, a sędzią pomocniczym Janusz Augustowski - sędzia kl. Państwowej.

W kat. dziewcząt z klas VII i VIII oraz Gimnazjów  zwyciężyła Julia Stanowska 5,5 pkt. ( druga w całych zawodach) ze Szkoły Podstawowej nr 23, przed Martą Bychowską 5 pkt. ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza i Patrycją Koperniak  4 pkt.         ze Szkoły Podstawowej nr 23.

W kat. dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych zwyciężyła Oliwia Więckowska  z Zespołu Szkół Akademickich 4,5 pkt., przed Sandrą Górecką 3,5 pkt.  z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk   Pięknych i Oliwią Rejs z Zespołu Szkół Ekonomicznych mającą 2,5 pkt.

W kat. chłopców z klas VII i VIII oraz Gimnazjów  zwyciężył  Adam Stanowski 6,5 pkt. ( zwycięzca całych zawodów), ze Szkoły Podstawowej nr 23 przed Krzysztofem Śliwą 4,5 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 19 i Pawłem Szarfembergiem ze Szkoły Podstawowej nr 23 mającym  4 pkt.

W kat chłopców ze Szkół Ponadpodstawowych zwyciężył Piotr Łyczko z Zespołu Szkół Elektrycznych mający 5 pkt.,  przed Adamem Wysockim z Zespołu Szkół Elektrycznych mającym 4,5 pkt i Patrykiem Wilińskim z Zespołu Szkół Budowlanych, który uzyskał 4,5 pkt.

Zwycięzcy Turnieju otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.

Podsumowując można stwierdzić, że co roku w Mistrzostwach Włocławskich Szkół w szachach grają różne zawodniczki      i zawodnicy, a zwyciężają Julka i Adam Stanowscy !!!

 

Szczegółowe wyniki przedstawia poniższa tabela:

 

Indywidualne Mistrzostwa Włocławka kl. VII i VIII, Gimnazjów

i SPP w szachach, 2018

CKBB STARA REMIZA , Włocławek ul. Żabia 8  2018-11-16/2018-11-16

Wyniki – po  rundach 7

 

 

 

M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

R. FIDE

Ranking

Pkt.

MBch.

Bch.

Wins

Prog.

1

3

III

Stanowski, Adam

R 1154

1600

6.5

21.50

30.00

6

27.0

2

6

II+

Stanowska, Julia

R 1036

1700

5.5

22.50

33.00

5

21.0

3

1

II

Bychowska, Marta

R 1176

1600

5.0

23.50

32.00

3

21.5

4

2

III

Łyczko, Piotr

1155

1600

5.0

17.50

24.50

5

17.0

5

8

III

Śliwa, Krzysztof

0

1600

4.5

24.00

30.50

4

21.0

6

9

IV

Wysocki, Adam

0

1400

4.5

21.00

30.50

4

20.5

7

4

II

Więckowska, Oliwia

R 1147

1600

4.5

20.50

27.50

3

17.5

8

18

bk

Zieliński, Alan

0

1000

4.5

19.50

28.00

4

17.5

9

20

bk

Wiliński, Patryk

0

1000

4.5

17.50

24.50

4

17.5

10

11

V

Szarfemberg, Marcin

0

1200

4.0

20.50

28.50

4

17.0

11

17

bk

Rybski, Przemysław

0

1000

4.0

18.50

27.50

4

14.0

12

25

bk

Koperniak, Patrycja

0

1000

4.0

18.00

25.50

4

17.0

13

26

bk

Stachowski, Wiktor

0

1000

4.0

17.50

24.50

4

16.0

14

5

IV

Rojewski, Franciszek

R 1107

1400

3.5

20.50

30.00

3

19.5

15

14

bk

Wierszyło, Rafał

0

1000

3.5

19.50

26.00

3

14.5

16

28

bk

Górecka, Sandra

0

1000

3.5

16.50

22.50

3

11.5

17

19

bk

Maniecki, Nikolas

0

1000

3.0

17.00

24.00

3

10.0

18

7

k

Grudzień, Wiktor

0

2200

3.0

17.00

23.50

3

15.0

19

10

IV

Maślankowski, Michał

0

1400

3.0

16.00

24.50

3

13.0

20

23

bk

Kalociński, Oskar

0

1000

3.0

16.00

22.50

3

11.0

21

27

bk

Jatczak, Oskar

0

1000

3.0

12.00

16.50

3

10.0

22

24

bk

Rejs, Oliwia

0

1000

2.5

13.00

17.00

2

6.0

23

15

bk

Wysocki, Bartosz

0

1000

2.0

17.50

22.50

2

10.0

24

16

bk

Ostrowski, Krzysztof

0

1000

2.0

16.00

21.00

2

9.0

25

21

bk

Sobczak, Adrian

0

1000

2.0

13.00

17.50

2

9.0

26

13

bk

Słomczewska, Aleksandra

0

1000

2.0

12.50

16.00

2

6.0

27

12

bk

Czarnecka, Zuzanna

0

1000

1.5

14.00

18.50

1

3.0

28

22

bk

Długolęcka, Wiktoria

0

1000

0.0

11.50

17.50

0

0.0

 

Lista startowa

 

 

 

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

R. FIDE

Ranking

Klub

Data ur.

1

II

Bychowska, Marta

R 1176

1600

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2005

2

III

Łyczko, Piotr

1155

1600

Zespół Szkół Elektrycznych Włocławek

1999

3

III

Stanowski, Adam

R 1154

1600

Szkoła Podstawowa nr 23

2004

4

II

Więckowska, Oliwia

R 1147

1600

Zespół Szkół Akademickich we Włocławku

2002

5

IV

Rojewski, Franciszek

R 1107

1400

Zespół Szkół Elektrycznych Włocławek

2000

6

II+

Stanowska, Julia

R 1036

1700

Szkoła Podstawowa nr 23

2005

7

k

Grudzień, Wiktor

0

2200

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

2002

8

III

Śliwa, Krzysztof

0

1600

Szkoła Podstawowa nr19

2005

9

IV

Wysocki, Adam

0

1400

Zespół Szkół Elektrycznych Włocławek

1999

10

IV

Maślankowski, Michał

0

1400

Szkoła Podstawowa nr 23

2005

11

V

Szarfemberg, Marcin

0

1200

Szkoła Podstawowa nr 23

2005

12

bk

Czarnecka, Zuzanna

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2003

13

bk

Słomczewska, Aleksandra

0

1000

Zespół Szkół Elektrycznych Włocławek

2000

14

bk

Wierszyło, Rafał

0

1000

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2003

15

bk

Wysocki, Bartosz

0

1000

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

2001

16

bk

Ostrowski, Krzysztof

0

1000

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2003

17

bk

Rybski, Przemysław

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2003

18

bk

Zieliński, Alan

0

1000

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

2001

19

bk

Maniecki, Nikolas

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2004

20

bk

Wiliński, Patryk

0

1000

Zespół Szkół Budowlanych

1999

21

bk

Sobczak, Adrian

0

1000

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

2002

22

bk

Długolęcka, Wiktoria

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2001

23

bk

Kalociński, Oskar

0

1000

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

1999

24

bk

Rejs, Oliwia

0

1000

Zespół Szkół Ekonomicznych Włocławek

2002

25

bk

Koperniak, Patrycja

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 23

2003

26

bk

Stachowski, Wiktor

0

1000

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

2003

27

bk

Jatczak, Oskar

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2002

28

bk

Górecka, Sandra

0

1000

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

2000


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu