Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Włocławka Szkół Podstawowych kl. 1-6 w szachach 2018

Zwycięzcy Turnieju otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki

15 listopada w CKBB STARA REMIZA odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w szachach klas 1 do 6.

Organizatorami imprezy byli: "Włocławski Klub Szachowy-1938"; CKBB Stara Remiza; Urząd Miasta Włocławek i Firma "RENEX" Państwa Marzeny i Predraga Topićów.  Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie  7 rund, a każdy z uczestników miał na rozegranie partii 15 min. Sędzią Głównym był pan Jerzy Łapiński - sędzia II kl. z uprawnieniami do zawodów FIDE, a sędziami pomocniczymi Oliwia Więckowska - sędzia kl. młodzieżowej    i Janusz Augustowski - sędzia kl. Państwowej.

W kat. dziewcząt z klas 1 do 3 zwyciężyła Nadia Jabłońska 4 pkt., ze Szkoły Podstawowej "Wiedza" przed Nikolą Rybicką 3,5 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Martyną Śmieszny 1 pkt. ze Szkoły Podstawowej "Wiedza".

W kat. dziewcząt z klas 4 do 6 zwyciężyła Selena Topić 3,5 pkt., ze Szkoły Podstawowej "Wiedza" przed Kamilą Trojanowską 3 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 11.

W kat. chłopców z klas 1 do 3 zwyciężył Hubert Goździecki 4 pkt., ze Szkoły Podstawowej nr 11 przed Kazimierzem Parchetą 3,5 pkt. ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza i Mateuszem Steinke 3,5 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 11.

W kat chłopców z kl. 4 do 6 i w całych zawodach zwyciężył Krzysztof Gradowski 6,5 pkt  ze Szkoły Podstawowej "Wiedza" przed Damianem Wycichowskim ze Szkoły Podstawowej nr 11 mającym 6 pkt i Wojtkiem Kamińskim ze Szkoły nr 20, który uzyskał 5,5 pkt.

Szczegółowe wyniki przedstawia poniższa tabela:

Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych kl. 1-6 w szachach, 2018

CKBB STARA REMIZA Włocławek, ul. Żabia 8  2018-11-15/2018-11-15

Wyniki - runda 7

     

M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

R. FIDE

Ranking

Pkt.

MBch.

Bch.

Wins

Prog.

1

2

V

Gradowski, Krzysztof

0

1200

6.5

22.50

31.50

6

27.5

2

18

bk

Wycichowski, Damian

0

1000

6.0

22.00

32.00

6

25.0

3

3

V

Kamiński, Wojciech

0

1200

5.5

21.50

30.50

5

21.5

4

1

V

Seklecki, Marek

0

1200

5.0

21.00

30.50

5

22.0

5

5

bk

Seklecki, Mateusz

0

1000

4.5

19.00

27.00

4

19.5

6

7

bk

Śmieszny, Miłosz

0

1000

4.0

21.50

30.50

4

16.0

7

4

V

Topić, Selena

0

1100

4.0

19.50

27.50

4

18.0

8

23

bk

Goździecki, Hubert

0

1000

4.0

17.50

25.50

2

17.5

9

22

bk

Puzan, Aleksander

0

1000

4.0

17.50

24.00

3

15.0

10

17

bk

Wycichowski, Maksymilian

0

1000

3.5

19.00

28.00

3

14.5

11

8

bk

Parcheta, Kazimierz

0

1000

3.5

17.50

24.00

3

16.0

12

14

bk

Wróblewski, Adrian

0

1000

3.5

16.50

24.00

3

11.5

13

6

bk

Jabłońska, Nadia

0

1000

3.5

16.00

23.00

2

13.5

14

13

bk

Steinke, Mateusz

0

1000

3.5

15.00

22.00

3

9.5

15

10

bk

Rybicka, Nikola

0

1000

3.5

14.00

19.00

2

10.5

16

21

bk

Trojanowska, Kamila

0

1000

3.0

16.50

25.00

3

12.0

17

20

bk

Gutral, Miłosz

0

1000

3.0

16.00

23.50

2

13.0

18

12

bk

Knapiński, Aleksander

0

1000

3.0

16.00

21.50

3

13.0

19

15

bk

Prouve, Natan

0

1000

3.0

12.50

17.00

2

7.0

20

11

bk

Jędrzejczak, Alan

0

1000

2.5

14.00

18.50

1

7.5

21

16

bk

Szulc, Patryk

0

1000

2.0

14.50

21.00

1

9.0

22

9

bk

Latopolski, Oskar

0

1000

2.0

13.50

18.00

2

11.0

23

19

bk

Śmieszny, Martyna

0

1000

1.0

13.50

19.00

0

6.0

 

Lista startowa

 

 

 

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

R. FIDE

Ranking

Klub

Data ur.

1

V

Seklecki, Marek

0

1200

Szkoła Podstawowa nr 11

2007

2

V

Gradowski, Krzysztof

0

1200

Szkoła Podstawowa Wiedza

2007

3

V

Kamiński, Wojciech

0

1200

Szkoła Podstawowa nr 20

2006

4

V

Topić, Selena

0

1100

Szkoła Podstawowa Wiedza

2008

5

bk

Seklecki, Mateusz

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2007

6

bk

Jabłońska, Nadia

0

1000

Szkoła Podstawowa Wiedza

2010

7

bk

Śmieszny, Miłosz

0

1000

Szkoła Podstawowa Wiedza

2008

8

bk

Parcheta, Kazimierz

0

1000

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza

2009

9

bk

Latopolski, Oskar

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2007

10

bk

Rybicka, Nikola

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2008

11

bk

Jędrzejczak, Alan

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2010

12

bk

Knapiński, Aleksander

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2010

13

bk

Steinke, Mateusz

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2009

14

bk

Wróblewski, Adrian

0

1000

Szkoła Podstawowa Wiedza

2007

15

bk

Prouve, Natan

0

1000

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza

2010

16

bk

Szulc, Patryk

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2010

17

bk

Wycichowski, Maksymilian

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2008

18

bk

Wycichowski, Damian

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2007

19

bk

Śmieszny, Martyna

0

1000

Szkoła Podstawowa Wiedza

2010

20

bk

Gutral, Miłosz

0

1000

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza

2010

21

bk

Trojanowska, Kamila

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2009

22

bk

Puzan, Aleksander

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2008

23

bk

Goździecki, Hubert

0

1000

Szkoła Podstawowa nr 11

2009

 

W następnym roku liczymy na jeszcze większy udział innych Szkół Podstawowych.

Pozdrawiam, Janusz Augustowski-sekretarz "WKSz-1938"

 

Dnia 12 listopada 2018 22:20 augustjan@wp.pl <augustjan@wp.pl> napisał(a):

Szanowni Państwo,

W dniu 15 listopada 2018 r. w CKBB Stara Remiza przy ul. Żabiej 8, "Włocławski Klub Szachowy-1938" organizuje Indywidualne Mistrzostwa Włocławka w szachach, Szkół Podstawowych kl. 1-6. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 i rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z tempem 15 min. na uczennicę lub ucznia. Klasyfikacja będzie prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców oraz oddzielnie dla kl. 1-3 i klas 4-6. Każdy uczestnik otrzyma upominek.

 

Z kolei 16 listopada 2018 r. też w CKBB Stara Remiza przy ul. Żabiej 8 , "WKSz-1938" organizuje Indywidualne Mistrzostwa Włocławka w szachach, Szkół Podstawowych kl. VII i VIII , Gimnazjów i Szkół Ponadpodstawowych. Zawody rozpoczną się również o godz. 9.00 i rozegrane zostaną systemem szwajcarskim kontrolowanym z tempem 15 min. na partię dla uczestnika.

Szczegóły w załącznikach.

Pozdrawiam serdecznie, Janusz Augustowski

 

 

Dnia 15 października 2018 11:05 augustjan@wp.pl <augustjan@wp.pl> napisał(a):

Szanowni Państwo,

14 października w Centrum Kultury Browar "B" odbyły się Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich. Każdy z 29 uczestników miał na rozegranie partii 12 min. i premię 5 sek. za ruch. Organizatorami imprezy byli: 'Włocławski Klub Szachowy - 1938"; CKBB "STARA REMIZA" i  Urząd Miasta Włocławek. 

W Mistrzostwach wystartował arcymistrz Mirosław Grabarczyk z Płocka, który prowadził od startu do mety i uzyskał 8 pkt. z 9 partii.

 Drugi był km Dominik Wypych z Gostynina mający 7,5 pkt., trzeci Jan Szymański z Sierpca 6 pkt., czwarty Paweł Grochowalski z "Włocławskiego Klubu Szachowego-1938" też 6 pkt., piąty Konrad Cichocki mający 6 pkt. , też z "WKSz-1938". Najlepszą zawodniczką została posiadaczka normy mistrzowskiej, Anna Mackiewicz z UKS MDK nr 1 Bydgoszcz mająca 5 pkt. Zawody były bardzo silnie obsadzone. 15 uczestników posiadało kategorie centralne.

 

Szczegółowe wyniki przedstawia załączona tabela:

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich 2018

Włocławek 2018-10-14/2018-10-14
Tempo gry: 12' + 5'' na ruch
Sędzia: Janusz Augustowski

Wyniki - runda 9


M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

Fed.

R. FIDE

Ranking

Pkt.

MBch.

Bch.

Wins

Prog.

1

1

GM

Grabarczyk, Mirosław

POL

R 2390

2600

8,0

39,00

50,50

7

42,5

2

5

k

Wypych, Dominik

POL

R 2026

2200

7,5

38,00

49,50

7

36,5

3

9

I

Szymański, Jan

POL

R 1786

2000

6,0

39,00

49,50

5

32,0

4

2

k+

Grochowalski, Paweł

POL

R 2155

2300

6,0

37,50

49,50

5

30,5

5

8

I+

Cichocki, Konrad

POL

R 1827

2100

6,0

34,00

45,50

6

29,0

6

4

k

Jabłoński, Mariusz

POL

R 2100

2200

6,0

32,00

41,50

6

27,0

7

7

I

Cap, Piotr

POL

R 1892

2000

5,5

40,00

51,50

5

33,5

8

13

I

Garbowski, Jerzy

POL

R 1705

2000

5,5

37,00

44,50

5

29,5

9

10

I

Cyra, Dariusz

POL

R 1768

2000

5,5

36,00

47,50

5

29,5

10

6

k

Kuliński, Krzysztof

POL

R 2014

2200

5,5

34,00

43,50

5

28,5

11

12

k+

Mackiewicz, Anna

POL

R 1707

2100

5,0

37,50

46,00

5

30,0

12

14

II+

Papis, Patryk

POL

R 1635

1900

5,0

34,00

44,50

5

27,0

13

3

m

Gawroński, Mirosław

POL

R 2138

2400

5,0

32,50

42,00

5

26,0

14

11

I

Jeziorny, Janusz

POL

R 1752

2000

5,0

29,50

39,50

4

22,0

15

25

I

Kowalczyk, Michał

POL

0

2000

4,5

31,00

39,00

4

20,5

16

18

II

Szarfemberg, Paweł

POL

R 1510

1800

4,0

37,00

45,50

4

24,0

17

16

I++

Cichocka, Katarzyna

POL

R 1523

1900

4,0

36,00

44,50

4

24,0

18

20

III

Zieliński, Tomasz

POL

R 1399

1600

4,0

33,50

41,00

4

20,0

19

21

II

Łapiński, Jerzy

POL

R 1294

1800

4,0

31,00

37,50

3

19,0

20

15

II

Miłecki, Robert

POL

R 1578

1800

4,0

30,50

40,00

4

19,0

21

17

II+

Kaczyński, Maciej

POL

R 1522

1900

4,0

30,00

38,50

4

19,0

22

19

II

Konefał, Leszek

POL

R 1412

1800

4,0

26,50

36,50

3

18,0

23

24

III

Czekalski, Paweł

POL

R 1191

1600

4,0

24,50

30,50

3

15,0

24

29

bk

Kowalczyk, Marcin

POL

0

1000

4,0

24,00

30,00

3

18,0

25

22

III

Lewandowski, Bogdan

POL

R 1210

1600

4,0

21,50

28,00

3

12,0

26

23

II

Czerwińska, Ewelina

POL

R 1194

1600

3,0

27,00

33,50

2

13,0

27

28

IV

Gryczewska, Aleksandra

POL

0

1250

3,0

24,00

29,50

2

14,0

28

27

IV

Papis, Natalia

POL

0

1250

2,0

24,00

30,00

1

10,0

29

26

IV

Gryczewski, Jan

POL

0

1400

1,0

21,50

28,00

0

6,0

 


 

ChessArbiter Pro 2010 (v.5.49) © A.Curyło

http://www.chessarbiter.com/

Właściciel: Janusz Augustowski

 

Lista startowa zawodów wyglądała następująco:

 

 

Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich 2018

Włocławek 2018-10-14/2018-10-14
Tempo gry: 12' + 5'' na ruch
Sędzia: Janusz Augustowski

Lista startowa


Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

Fed.

R. FIDE

Ranking

Klub

Data ur.

1

GM

Grabarczyk, Mirosław

POL

R 2390

2600

KSz Hetman Płock

1971

2

k+

Grochowalski, Paweł

POL

R 2155

2300

WKSz 1938 Włocławek

1975

3

m

Gawroński, Mirosław

POL

R 2138

2400

KSz Hetman Płock

1963

4

k

Jabłoński, Mariusz

POL

R 2100

2200

WKSz 1938 Włocławek

1961

5

k

Wypych, Dominik

POL

R 2026

2200

SzUKS Gostmat 83 Gostynin

1985

6

k

Kuliński, Krzysztof

POL

R 2014

2200

WKSz 1938 Włocławek

1958

7

I

Cap, Piotr

POL

R 1892

2000

RPW Okucia Budowlane Łódź

1970

8

I+

Cichocki, Konrad

POL

R 1827

2100

WKSz 1938 Włocławek

1975

9

I

Szymański, Jan

POL

R 1786

2000

Sierpc

1959

10

I

Cyra, Dariusz

POL

R 1768

2000

Bytów

1975

11

I

Jeziorny, Janusz

POL

R 1752

2000

WKSz 1938 Włocławek

1962

12

k+

Mackiewicz, Anna

POL

R 1707

2100

UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz

1986

13

I

Garbowski, Jerzy

POL

R 1705

2000

WKSz 1938 Włocławek

1955

14

II+

Papis, Patryk

POL

R 1635

1900

Lipno

1996

15

II

Miłecki, Robert

POL

R 1578

1800

WKSz 1938 Włocławek

1962

16

I++

Cichocka, Katarzyna

POL

R 1523

1900

WKSz 1938 Włocławek

1971

17

II+

Kaczyński, Maciej

POL

R 1522

1900

WKSz 1938 Włocławek

1963

18

II

Szarfemberg, Paweł

POL

R 1510

1800

WKSz 1938 Włocławek

1996

19

II

Konefał, Leszek

POL

R 1412

1800

WKSz 1938 Włocławek

1947

20

III

Zieliński, Tomasz

POL

R 1399

1600

Toruń

1974

21

II

Łapiński, Jerzy

POL

R 1294

1800

WKSz 1938 Włocławek

1945

22

III

Lewandowski, Bogdan

POL

R 1210

1600

WKSz 1938 Włocławek

1961

23

II

Czerwińska, Ewelina

POL

R 1194

1600

WKSz 1938 Włocławek

1994

24

III

Czekalski, Paweł

POL

R 1191

1600

PKS Leśny Bydgoszcz

1966

25

I

Kowalczyk, Michał

POL

0

2000

Kutno

1981

26

IV

Gryczewski, Jan

POL

0

1400

Popowo

1937

27

IV

Papis, Natalia

POL

0

1250

Lipno

1998

28

IV

Gryczewska, Aleksandra

POL

0

1250

Popowo

1949

29

bk

Kowalczyk, Marcin

POL

0

1000

Kutno

1984

 Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Pozdrawiam, Janusz Augustowski - sekretarz "WKSz-1938" i sędzia zawodów


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu