Wybrane wiadomości włocławskiej Straży Miejskiej

Znieważenie, nietrzeźwy rowerzysta, samochód w ogniu.

Słowne znieważenie strażników miejskich.

27 lipca br. około godz. 16:50 strażnicy miejscy z „eko-patrolu" realizowali zleconą przez Dyżurnego Straży Miejskiej interwencję dotycząca spożywania alkoholu przez cztery osoby, na Placu Staszica w miejscu publicznym. W trakcie trwania czynności służbowych jeden z mężczyzn wykazał się wyjątkową wulgarnością i agresją słowną wobec strażników. Mężczyzna pomimo zwracanej uwagi, w ogóle nie reagował na wydawane polecenia. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki przymusu bezpośredniego. Również zastosowanie środków przymusu nie przyniosło żądanego rezultatu. Mężczyzna znieważył strażników również w obecności policjantów. W związku z powyższym, pozostał w Komendzie Miejskiej Policji, w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych, pod kątem popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Nietrzeźwy rowerzysta.

27 lipca br. około godz. 22-ej Patol Interwencyjny Straży Miejskiej zauważył na ulicy Barskiej rowerzystę jadącego „wężykiem". W pewnym momencie rowerzysta zjechał na przeciwległy pas drogi, bezpośrednio przed będący w ruchu samochód służbowy strażników. Jak się okazało zachowanie rowerzysty wynikało z prozaicznego powodu, był on pod wpływem alkoholu, który strażnicy miejscy wyczuli od razu po ujęciu. Mężczyzna został wylegitymowany, był to 35 letni mieszkaniec Włocławka. Badanie przeprowadzone na miejscu zdarzenia przez strażników miejskich wykazało 2,73‰ zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Biorąc to pod uwagę na miejsce został wezwany patrol policji drogowej, który przejął nietrzeźwego rowerzystę do dalszych czynności służbowych. Po ponownym zbadaniu okazało się, że ilość alkoholu zawartego w wydychanym powietrzu  wzrosła do 2,98‰.

Płonący samochód na ul. Toruńskiej.

28 lipca kilka minut przed godz. 16-tą patrol Straży Miejskiej jadący ulicą Toruńską, na wysokości bloku nr 99, zauważył stojący na jezdni samochód osobowy m-ki Peugeot, z którego wydobywał się dym. Strażnicy, wspólnie z innymi uczestnikami ruchu, podjęli próbę ugaszenia samochodu za pomocą podręcznych gaśnic samochodowych, jednak nie przyniosło to skutku. Poprzez Dyżurnego Straży Miejskiej została wezwana Straż Pożarna, która ugasiła płonący pojazd. Na miejsce przyjechali również funkcjonariusze policji, którzy przejęli czynności służbowe. Strażnicy miejscy zabezpieczali teren zdarzenia do czasu odholowania spalonego auta.

Dariusz Rębiałkowski, rzecznik. 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu