Wreszcie spotkanie derbowe we Włocławku. Lider zremisował z Włocłavią 2:2 (1:0)

Pierwszy remis w sezonie Włocłavii. Strata punktów przez Lidera pozwoliła Pomorzaninowi Toruń odzyskać fotel lidera IV ligi piłkarskiej.

Włocławscy kibice wreszcie doczekali się meczu derbowego. W sobotnie przedpołudnie (16.11.19 r.) na stadionie OSiR-u zmierzył się Lider Włocławek z Włocłavią Włocławek.

• Pierwszy w sezonie remis Włocłavii
  • Po remisie z Włocłavią Lider ma punkt straty do prowadzącego Pomorzanina Toruń
  • Dobre widowisko na stadionie OSiR
  • Mimo dwukrotnego prowadzenia Lider nie zdołał zdobyć 3 punktów
  • Kolejne gole Łukasza Grube (Włocłavia)

W spotkaniu derbowy dwóch zespołów z Włocławka nie było widać róznicy miejsc w tabeli. Lider, nie tylko z nazwy, miał przewagę nad Włocłavią aż 16 punktów. Mimo starconej bramki już w 9', to piłkarze Włocłavii mieli zdecydowaną przewagę. Kontry wyprowadzane przez Lidera były niesłychanie niebezpieczne.  W 12 minut po przerwie wrównał Łukasz Brube, a obraz gry się nie zmieniał. Przewagę miałą Włocłavia, kontrował Lider. Na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Szymon Kożecki. A wyrównał w 8 minut później najlepszy na boisku Łukasz Grube.

Z perspektywy kibica i roli derbów miasta mecz był świetnym widowiskiem a brawa należą się obu zespołom.