Włocławscy policjanci zabezpieczyli prawie 130 gram narkotyków

Policjanci z patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom posiadali narkotyki. 38-latek odpowie za to, że miał amfetaminę, natomiast 35-latek będzie sią tłumaczył przed sądem z posiadania amfetaminy, haszyszu, marihuany i tabletek ekstasy. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, za które starszemu z nich może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszemu nawet do 10 lat.

Do zatrzymania dwóch włocławian z narkotykami doszło w niedzielę (18.10.2020), kiedy policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego postanowili skontrolować poruszający się pojazd marki vw w centrum Włocławka. Powodem były nerwowe ruchy mężczyzn wewnątrz pojazdu, którzy próbowali  coś ukryć przed widokiem mundurowych. Jak się okazało podejrzenia były słuszne i w trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili w różnych miejscach auta woreczki ze zbryloną substancją koloru białego i brązowego, suszem roślinnym oraz kilka sztuk tabletek.

Przeprowadzone badanie zabezpieczonych substancji w komendzie wykazało, że policjanci  wyeliminowali z rynku 66 gram amfetaminy, prawie 54 gram haszyszu, 4 gramy marihuany oraz 7 sztuk tabletek ekstazy. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 38-letni kierowca vw oraz 35-letni pasażer.

Jak ustalili kryminalni starszy z nich posiadał ponad 6 gram amfetaminy, natomiast młodszy będzie się tłumaczyć z 123 gramów pozostałych zabezpieczonych narkotyków.  

We wtorek (20.10.2020) obaj włocławianie trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 38-latek odpowie za posiadanie mniejszej ilości środków zakazanych i może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 35-latek musi liczyć się z karą do 10 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Prokurator wobec młodszego zastosował dozór policyjny.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu