Włocławscy policjanci ujawnili nielegalny tytoń

Wysoka grzywna dla "palacza"

Włocławscy policjanci zabezpieczyli na poddaszu domu 23 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy. 42-letni „właściciel" towaru usłyszał już zarzut. Oprócz przepadku mienia grozi mu wysoka grzywna.

Włocławscy policjanci mieli podejrzenia, że w jednym z domów w powiecie włocławskim może znajdować się tytoń bez wymaganych znaków akcyzy. Kryminalni postanowili wczoraj (02.10.18) zweryfikować swoje przypuszczenia i w godzinach porannych zapukali do wytypowanego domu. Informacja o „trefnym" tytoniu okazała się prawdziwa. W wyniku przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli na poddaszu dwa worki z tytoniem bez znaków akcyzowych. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 20 kg takiego towaru. Jego 42-letni „właściciel" został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut naruszenia przepisów ustawy karno-skarbowej.

Swoim działaniem mężczyzna naraził skarb państwa na straty  w wysokości około 18 tys. złotych. Oprócz przepadku „trefnego" tytoniu, 28-latkowi grozić może również wysoka grzywna.

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu