Włocławek upamiętni rocznicę Powstania Warszawskiego

1 sierpnia zabrzmią syreny i odbędą się miejskie uroczystości Decyzją prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, w sobotę 1 sierpnia 2020 r., punktualnie o godz. 17.00, w mieście zabrzmią syreny.

Włocławek upamiętni w ten sposób 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1944.

Uwaga! O tej samej porze zabrzmią syreny ANWILU SA 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 zakładowe syreny alarmowe uruchomi również ANWIL SA. Uczulamy mieszkańców, że ten sygnał dźwiękowy nie będzie informował o jakimkolwiek zagrożeniu.

1 sierpnia 2020 r. o godz. 16.30 delegacja władz miasta złoży kwiaty przy tablicy znajdującej się na terenie Klasztoru pw. Wszystkich Świętych Ojców Franciszkanów - jest to miejsce pamięci poświęcone członkom organizacji harcerskich działających na terenie Włocławka w czasie drugiej wojny światowej.

O godz. 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w parku im. Władysława Łokietka odbędą się główne uroczystości. Udział wezmą: delegacja władz miasta na czele z Prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim, poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji kombatanckich, społecznych, zaproszeni goście, mieszkańcy.


 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu