W wakacje o szkole. Włocławianie w ogólnopolskim programie grantowym mPotęga

Od września do grudnia 2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku będą realizowane projekty dofinansowane w V edycji ogólnopolskiego programu grantowego mPotęga. Komisja konkursowa wybrała z 598 zgłoszeń 185 projektów matematycznych w dwóch kategoriach konkursowych. Wśród tych projektów znalazły się dwa, które będą realizowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku.

Realizacja dofinansowanych projektów tym razem ma ukazać wszechobecność matematyki w naszym życiu. Uczniowie poprzez zabawę i podejmowane działania dowiedzą się, w jakich dziedzinach życia matematyka jest niezbędna i jak ją praktycznie wykorzystać. Spotkania warsztatowe, wycieczki, konkursy będą dotyczyły codziennych sytuacji, w których potrzebna jest wiedza matematyczna.

 

W klasach 4-6 odbędą się 4 cykle zajęć warsztatowych, których tematyka będzie obejmować praktyczne zastosowanie wiedzy matematyczne zdobywanej na lekcjach w szkole. Uczniowie będą mogli m.in. doskonalić przeliczanie miar, planować budżet analizując dane dotyczące cen i wybór najkorzystniejszej oferty, nauczą się planować swoją przyszłość wykorzystując oferty różnych produktów finansowych.

 

W klasach 7-8 projekt zakłada aktywny udział młodzieży w przygotowaniu i realizacji działań na rzecz jego bezpośrednich odbiorców. Uczniowie przygotują m.in. przedstawienie o tematyce matematycznej, stworzą filmiki edukacyjne „Matematyka wokół nas” ukazujące praktyczne zastosowanie wiedzy matematycznej oraz będą szukali niestandardowych rozwiązań wyzwań np. mierzenie boiska i wyznaczenie jego pola bez użycia standardowych przyrządów mierniczych.

 

Granty uzyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „Wespół”.

Foto: rekrutacja.apsl.edu.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu