V Turniej Szachów Szybkich WIELGIE 2020

10 października 2020 r. w WIELGIEM odbył się silnie obsadzony V Turniej Szachów Szybkich.

Nie byłoby tej imprezy szachowej, gdyby nie heroiczny upór jej twórcy Pawła Czekalskiego. Obostrzenia związane z epidemią COVID – 19 spowodowały, że do końca nie wiadomo było, w jakim odbędzie się lokalu. Gościny użyczyła pani Mirosława Wilk, która na swojej posesji przy ul. Lipnowskiej 34, posiada mini muzeum etnograficzne  i piękną salę pod nazwą „Jadło domowe". Organizatorami byli też „Włocławski Klub Szachowy-1938" i Stowarzyszenie „BENTLEWIA" z Bętlewa.

W Turnieju wystartowało 20 osób z Konina, Płocka, Lipna, Łodzi, Wołomina, Gostynina, Nowego Miasta Lubawskiego, Włocławka, Świecia, Warszawy i okolicznych miejscowości. Po raz pierwszy   w Wielgiem gościł arcymistrz szachowy -   Mirosław Grabarczyk, były finalista Mistrzostw Polski  i reprezentant Polski oraz uczestnik Olimpiady Szachowej.

Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 15 min. czasu do namysłu. Grano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund. Sędzią głównym był autor sprawozdania Janusz Augustowski - kl. Państwowa.

Poniżej znajduje się lista startowa V Turnieju w Wielgiem

 

 

Lista startowa V Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Szybkich WIELGIE 2020

 

     

 

Nr

 

 

ID CR

 

 

Tytuł

 

 

Nazwisko Imię

 

 

R. FIDE

 

 

Ranking

 

 

Klub

 

 

Data ur.

 

 

1

 

 

PL-2672

 

 

GM

 

 

Grabarczyk, Mirosław

 

R 2343

 

 

2600

 

 

KSz Hetman Płock

 

 

1971

 

 

2

 

 

 

FM

 

 

Steczek, Marcin

 

R 2311

 

 

2300

 

 

TS-R Hetman Konin

 

 

1976

 

 

3

 

 

PL-2463

 

 

k

 

 

Wypych, Dominik

 

R 2030

 

 

2200

 

 

SzUKS Gostmat 83 Gostynin

 

 

1985

 

 

4

 

 

PL-7204

 

 

I++

 

 

Smagalski, Slawomir

 

R 1984

 

 

2100

 

 

TS-R Hetman Konin

 

 

1984

 

 

5

 

 

PL-7203

 

 

I

 

 

Smagalski, Jaroslaw

 

R 1927

 

 

2000

 

 

TS-R Hetman Konin

 

 

1984

 

 

6

 

 

PL-789

 

 

I+

 

 

Kamiński, Damian

 

R 1847

 

 

2100

 

 

KSz Gambit Świecie

 

 

1986

 

 

7

 

 

PL-2584

 

 

k

 

 

Borkowski, Kamil

 

R 1828

 

 

2200

 

 

KSz Hetman Płock

 

 

1977

 

 

8

 

 

PL-1482

 

 

I++

 

 

Cap, Piotr

 

R 1756

 

 

2100

 

 

RPW Okucia Budowlane Łódź

 

 

1970

 

 

9

 

 

PL-2210

 

 

I

 

 

Grzenkowicz, Łukasz

 

R 1607

 

 

2000

 

 

Warszawa

 

 

1991

 

 

10

 

 

PL-91885

 

 

IV

 

 

Zarecki, Piotr

 

R 1506

 

 

1400

 

 

Kolonia Chalin

 

 

2003

 

 

11

 

 

PL-24350

 

 

II

 

 

Okruch, Jarosław

 

R 1487

 

 

1800

 

 

UKS TSz Zieloni Zielonka

 

 

1970

 

 

12

 

 

PL-, 94361

 

 

II

 

 

Sumiński, Bogdan

 

R 1383

 

 

1800

 

 

Płock

 

 

1963

 

 

13

 

 

PL-78059

 

 

 

Wiśniewski, Sławomir

 

R 1342

 

 

0

 

 

Teodorowo

 

 

1992

 

 

14

 

 

PL-81893

 

 

III

 

 

Hoffman, Sebastian

 

R 1226

 

 

1600

 

 

Rosciszewo

 

 

2004

 

 

15

 

 

PL-23582

 

 

III

 

 

Czekalski, Paweł

 

R 1150

 

 

1600

 

 

PKS Leśny Bydgoszcz

 

 

1966

 

 

16

 

 

PL-91518

 

 

 

Stępień, Ireneusz

 

R 1139

 

 

0

 

 

Płock

 

 

1970

 

 

17

 

 

PL-82904

 

 

II

 

 

Śliwa, Krzysztof

 

R 1109

 

 

1800

 

 

WKSz 1938 Włocławek

 

 

2005

 

 

18

 

 

PL-59003

 

 

II

 

 

Chojnicki, Edward

 

R 1083

 

 

1800

 

 

Lipno

 

 

1944

 

 

19

 

 

PL-69227

 

 

II

 

 

Dziodko, Wiktoria

 

R 1048

 

 

1600

 

 

KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie

 

 

2009

 

 

20

 

   

 

Mielnikow, Eugeniusz

 

0

 

 

1000

 

 

Płock

 

 

1968

 

Od startu do mety prowadził arcymistrz Mirosław Grabarczyk, który uzyskał 8,5 pkt. z 9 partii. Drugie miejsce zdobył Mistrz FIDE z Konina Marcin Steczek mający 6,5 pkt., a trzeci był profesor  filologii angielskiej  z miasta Łodzi Piotr Cap mający też 6.5 pkt. Jedyna uczestniczka,  juniorka Wiktoria Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego walczyła dzielnie i zremisowała z Krzysztofem Śliwą z „WKSZ-1938".

Wyniki przedstawia poniższa  tabela:

 

Wyniki – V Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Szybkich WIELGIE 2020

 

     

 

M-ce

 

 

Nr

 

 

Tytuł

 

 

Nazwisko Imię

 

 

R. FIDE

 

 

Ranking

 

 

Pkt.

 

 

MBch.

 

 

Bch.

 

 

Wins

 

 

Prog.

 

 

1

 

 

1

 

 

GM

 

 

Grabarczyk, Mirosław

 

R 2343

 

 

2600

 

 

8.5

 

 

38.00

 

 

48.50

 

 

8

 

 

44.5

 

 

2

 

 

2

 

 

FM

 

 

Steczek, Marcin

 

R 2311

 

 

2300

 

 

6.5

 

 

37.00

 

 

49.50

 

 

5

 

 

31.5

 

 

3

 

 

8

 

 

I++

 

 

Cap, Piotr

 

R 1756

 

 

2100

 

 

6.5

 

 

37.00

 

 

46.50

 

 

6

 

 

34.5

 

 

4

 

 

3

 

 

k

 

 

Wypych, Dominik

 

R 2030

 

 

2200

 

 

6.0

 

 

36.00

 

 

48.50

 

 

5

 

 

30.5

 

 

5

 

 

6

 

 

I+

 

 

Kamiński, Damian

 

R 1847

 

 

2100

 

 

5.5

 

 

35.50

 

 

48.00

 

 

4

 

 

26.5

 

 

6

 

 

7

 

 

k

 

 

Borkowski, Kamil

 

R 1828

 

 

2200

 

 

5.5

 

 

35.00

 

 

47.50

 

 

4

 

 

29.0

 

 

7

 

 

9

 

 

I

 

 

Grzenkowicz, Łukasz

 

R 1607

 

 

2000

 

 

5.0

 

 

36.50

 

 

45.50

 

 

4

 

 

29.0

 

 

8

 

 

4

 

 

I++

 

 

Smagalski, Slawomir

 

R 1984

 

 

2100

 

 

5.0

 

 

33.00

 

 

45.50

 

 

4

 

 

22.0

 

 

9

 

 

13

 

 

 

Wiśniewski, Sławomir

 

R 1342

 

 

0

 

 

5.0

 

 

31.00

 

 

38.00

 

 

5

 

 

23.0

 

 

10

 

 

5

 

 

I

 

 

Smagalski, Jaroslaw

 

R 1927

 

 

2000

 

 

4.5

 

 

38.00

 

 

48.50

 

 

4

 

 

29.0

 

 

11

 

 

17

 

 

II

 

 

Śliwa, Krzysztof

 

R 1109

 

 

1800

 

 

4.5

 

 

28.50

 

 

35.00

 

 

3

 

 

20.5

 

 

12

 

 

14

 

 

III

 

 

Hoffman, Sebastian

 

R 1226

 

 

1600

 

 

4.0

 

 

32.50

 

 

41.00

 

 

3

 

 

22.5

 

 

13

 

 

10

 

 

IV

 

 

Zarecki, Piotr

 

R 1506

 

 

1400

 

 

4.0

 

 

32.00

 

 

39.00

 

 

3

 

 

21.5

 

 

14

 

 

11

 

 

II

 

 

Okruch, Jarosław

 

R 1487

 

 

1800

 

 

4.0

 

 

26.50

 

 

35.50

 

 

4

 

 

17.0

 

 

15

 

 

16

 

 

 

Stępień, Ireneusz

 

R 1139

 

 

0

 

 

4.0

 

 

26.50

 

 

32.50

 

 

4

 

 

21.0

 

 

16

 

 

12

 

 

II

 

 

Sumiński, Bogdan

 

R 1383

 

 

1800

 

 

4.0

 

 

26.00

 

 

33.00

 

 

4

 

 

14.0

 

 

17

 

 

20

 

 

 

Mielnikow, Eugeniusz

 

0

 

 

1000

 

 

4.0

 

 

25.00

 

 

31.00

 

 

4

 

 

17.0

 

 

18

 

 

15

 

 

III

 

 

Czekalski, Paweł

 

R 1150

 

 

1600

 

 

2.0

 

 

25.00

 

 

30.00

 

 

2

 

 

10.0

 

 

19

 

 

18

 

 

II

 

 

Chojnicki, Edward

 

R 1083

 

 

1800

 

 

1.0

 

 

27.50

 

 

34.50

 

 

1

 

 

5.0

 

 

20

 

 

19

 

 

II

 

 

Dziodko, Wiktoria

 

R 1048

 

 

1600

 

 

0.5

 

 

26.50

 

 

32.50

 

 

0

 

 

2.0

 

Każdy uczestnik Turnieju otrzymał dyplom oraz nagrody, które pochodziły z wpisowego oraz od sponsorów: Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Sołectwa Wielgie, Burmistrza Miasta i Gminy Skępe, KDBS o/ Wielgie, pani Mirosławy Wilk, pana Mirosława Świerczyńskiego, pana Avetisyana Karena, pana Jana Kaliszewskiego, pana Marka Grzymowicza, pana Romana Matery.

 

 

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu