Uważajmy na zwierzęta wybiegające na drogę

Trzyosobowa rodzina, która podróżowała pojazdem trafiła z obrażeniami ciała do szpitala.

Nagłe wtargnięcie na drogę zwierząt leśnych może zakończyć się poważnym wypadkiem. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie w okolicach lasów. Do takiego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Puszczy Miejskiej, gdzie mazda zderzyła się łosiem.


W piątek (22.11.19r) około godz. 19-tej rypińscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w m. Puszcza Miejska, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z łosiem.
Jak ustalili na miejscu policjanci kierujący samochodem osobowym mazda poruszający się w kierunku Rypina na prostym odcinku drogi uderzył w łosia, który nagle wybiegł na jezdnię bezpośrednio przed jego pojazd. W wyniku uderzenia w zwierzę kierujący pojazdem zjechał na prawe pobocze, uderzył w przepust drogowy, a następnie w przydrożne drzewo i zatrzymał się na polu.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta". Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest zdjęcie nogi z gazu.


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu