Utrudniony kontakt ze Stefanem W. "Nie reaguje"

"Ma celę "n".

Kontakt ze Stefanem W. jest utrudniony – mówi Wirtualnej Polsce jego obrońca mec. Damian Konieczny. Mężczyzna, który ma zarzut zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przebywa w tzw. celi "n" dla wyjątkowo niebezpiecznych osadzonych.

W poniedziałek biegły rozmawiał ze Stefanem W. Lekarz stwierdził, że stan mężczyzny pozwala, by przebywał w areszcie. Nożownik przebywa w areszcie w specjalnej celi. - Z tego, co wiem, jest traktowany ze szczególnym nadzorem i ma celę "n", czyli dla osób stwarzających niebezpieczeństwo – mówi mec. Konieczny.

W najbliższych dniach mężczyznę przebada zespół psychiatrów i psychologów – Jeśli uznają, że potrzebna jest obserwacja psychiatryczna na specjalnym oddziale, zgłoszą takie zapotrzebowane. Dopiero wówczas klient może trafić na specjalny oddział – mówi mec. Konieczny.

W czasie poniedziałkowego przesłuchania Stefan W. dowiedział się, że Paweł Adamowicz zmarł. – Nie było u niego żadnej reakcji – przyznaje adwokat i podkreśla, że mężczyzna nie chce mówić o ataku na Pawła Adamowicza. – W ogóle kontakt z nim jest utrudniony. Nie jest tak, że nie chce odpowiadać, bo złożył wyjaśnienia. Odmówił jednak odpowiedzi na pytania o to, co się stało w czasie niedzielnego wieczoru. Nie przyznał się do winy – informuje WP mec. Konieczny.

 

Wirtualna Polska


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu