Uciekał przed policjantami w pole kukurydzy

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 38-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, którego po pościgu zatrzymali rypińscy policjanci. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

07.09.20 r. policjanci z rypińskiej drogówki otrzymali informację, że ulicą Mławską w Rypinie w kierunku Żuromina będzie jechało audi koloru czarnego, którego  kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Zauważyli opisany pojazd i wydali kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Mężczyzna jednak zlekceważył wydane polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za mężczyzną, przy włączonych jednocześnie sygnałach dźwiękowych i świetlnych. Kierowca zaczął wyprzedzać inne pojazdy, w pewnym momencie zjechał z drogi w posesję, a następnie wybiegł z pojazdu i  kontynuował ucieczkę pieszo w polu kukurydzy. Nie uciekł jednak daleko, bo po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Był nim 38-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W trakcie kontroli okazało się dlaczego mężczyzna próbował uniknąć policyjnej kontroli. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna miał także orzeczony prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 2022 roku.

Teraz 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

asp. sztab. Dorota Rupińska

oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu