Trzy miesiące aresztu dla 23-latka za udział w pobiciu mężczyzny

Zdarzenie na Placu Grodzkim.

Włocławscy policjanci zatrzymali 23-latka, który na początku maja br. dokonał pobicia 29-latka wspólnie z innymi osobami. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut udziału w chuligańskim pobiciu, a na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o zastosowaniu 3 miesięcznego aresztu tymczasowego wobec niego.

O zdarzeniu do którego doszło 01 maja 2019 roku w godzinach wieczornych na Placu Grodzkim we Włocławku zostaliśmy powiadomieni na drugi dzień przez rodzinę pokrzywdzonego. Policjanci pracując nad sprawa ustalili, że grupa trzech osób zaatakowała i pobiła bez powodu mężczyznę, który szedł w pobliżu Placu Grodzkiego. Poszkodowany z obrażeniami głowy trafił do włocławskiego szpitala. Przeprowadzone czynności w sprawie pozwoliły śledczym na wytypowanie jednego z sprawców pobicia. W piątek (10.05.2019) w godzinach porannych mundurowi zapukali do jego mieszkania i zatrzymali do sprawy 23-latka, który trafił do policyjnej celi.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany włocławianin został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut chuligańskiego udziału w pobiciu poszkodowanego, które skutkowało obrażeniami ciała powyżej 7 dni. Na wniosek prokuratora i policjantów sąd we Włocławku zdecydował o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Mundurowi dalej pracują nad sprawą i ustalają kolejnych uczestników pobicia. Za udział w pobiciu może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.    sierż. Tomasz Tomaszewski 
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu