Strzelcy wznawiają działalność - ich konto zasiliły spore fundusze z Narodowego Instytutu Wolności

Ostatnie miesiące dla wielu organizacji pozarządowych związane były z zawieszeniem prowadzonej działalność. Epidemia COVID-19 dotknęła także Włocławskich Strzelców, którzy ze względów bezpieczeństwa zmuszeni byli do zaprzestania prowadzenia działalności szkoleniowej.

W czasie pandemi nasza lokalna Jednostka nie spoczęła jednak całkowicie na laurach i bardzo aktywnie zaangażowała się w działania związane z pomocą zakupową dla seniorów, wsparciem logistycznym Włocławskiego Szpitala oraz zorganizowaniem i koordynowaniem akcji związanej z szyciem maseczek higienicznych dla Włocławskich medyków, w ramach której uszyto ich kilkanaście tysięcy sztuk. Działania związane z przerwą szkoleniową kadra Włocławskiej Jednostki Strzeleckiej wykorzystała także przygotowanie i wysłanie wniosków o wsparcie ich przyszłych działań. Na odzew nie trzeba było zbyt długo czekać - już w kwietniu strzelcy podpisali z Narodowym Instytutem Wolności pierwszą umowę dotacyjną na kwotę 9100 zł, a w maju z tej samej instytucji przyznana została im kolejna dotacja na kwotę 16188 zł.

 

Niebywały sukces w postaci pozyskania  z Narodowego Instytutu Wolności ponad 25 tyś złotych pozwoli strzelcom na zakup 5 tyś sztuk amunicji  z jednoczesnym wznowienie szkoleń strzeleckich dla członków stowarzyszenia, przeprowadzenie kursów pierwszej pomocy oraz szkolenia przygotowującego do kursu sternika motorowodnego, Dodatkowo w ramach otrzymanych środków finansowych strzelcy zakupią sprzęt w postaci 2 laptopów, kamery GOPRO, a także wyślą jedną z członkiń stowarzyszenia na profesjonalny 513 godziny kurs księgowości.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu