Stelmet rozbił Anwil w szóstej kolejce EBL. Blamaż Mistrzów Polski w Zielonej Górze stał się faktem

Na 3 i pół minuty przed końcem spotkania gospodarze prowadzili już różnicą aż 32 punktów.

Tony Wroten przez 26 minut pobytu na parkiecie nie zdobył żadnego punktu. Miał 8 astyst i 4 straty. Milan Milovanović nie potrafi odbić się od parkietu na 10 cm. W sezonie 2019/2020 Anwil rozegrał łącznie 9 spotkań, 5 wygrał i 4 przegrał (Liga Mistrzów + EBL).

Przed nowym sezonem Anwil miał w planach:

• zdobycie trzeciego z rzędu tytułu Mistrza Polski (4 w historii klubu)
  • wywalczenie awansu do finału koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Chamberlain Oguchi - nigeryjski koszykarz, którego z Włocławka pozbyto się tak szybko, jak się tylko pojawił. Ciągle na zwolnieniu, ciągle chory. Transer miał być hitem.  A wkrótce okazało się, że Oguchi "niewypał".  Wygląda na to, że historia się powtórzyła. Tony Wroten w meczu ze Stelemtem był na parkiecie aż 26 minut. Czy za karę? A może odpowiedź jest inna. Może w kontrakcie jest zapis, że musi grać około 25 minut, bo za owe minuty dostanie wynagordzenie. Oguchi nie grał nic, a kasę dostawał. Czyżby historia miała się powtórzyć?

Po meczu ze Stelmetem najlepszym zawodnikiem Anwilu był RickyLedo. Tak przynajmiej wydaje się niektórym "znawcom" koszykówki. Popatrzmy więc na statystyki i porównajmy dwóch graczy: Jakuba Karolaka i RickyLedo.

• Jakub Karolak - 16 minut i 42 sekundy na parkiecie, 15 zdobytych punktów, 6/6 rzutów z gry (100%), 3/3 za 3 pkt + 3/3 za 3 pkt. (100%) i 4 zbiórki
  • RickyLedo - 28 minut i 31 sekund na parkiecie, 16 pkt., 5/14 z rzutów z gry (35.7%), za punkty 4/7 (57.1%), 1/7 rzutów za 3 pkt (14.3%), 7 zbórek

Mam nadzieję, że to oczywiste porównanie oficjalnych statystyk zmieni ocenę na korzyść Polaka.

Oni odeszli z drużyny Mistrza Polski po zdobyciu tytułu najlepszej drużyny w kraju:

• Walerij Lichodiej

Nowy sezon u Mistrza Polski to większy budżet. Oceniany na około 10 mln zł. A warto przypomnieć, że za budowę zespołu odpowiedzialny jest trener. I w tym miejscu mała dygresja. Póki rozmowy z zawodnikami nie będą bardziej transparentne, póty będę uprawnione pytania: dlaczego i za ile. Warto więc porównać tych, którzy odeszli, z tymi którzy przyszli (to rozważanie na inny art.)

Żadna z przerw, którą wziął trener Igor Milićić w meczu ze Stelmetem nic nie wniosła do zmiany poziomu gry Mistrza Polski. Dlaczego? Myślę, że po meczu w Lidze Mistrzów z Hapoelem w Jerozolimie dojdzie w Anwilu do pewnych zmian.

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA - ANWIL WŁOCŁAWEK 101: 77  22:16 | 30:14 | 19:23 | 30:24

Autor: Mariusz Kowalewicz