Spotkanie z seniorami z udziałem włocławskich policjantów

W „Dniu Seniora"

Przedstawiciele włocławskiej prewencji uczestniczyli w „Dniu Seniora" zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas spotkania z seniorami mundurowi poruszyli aspekty związane z bezpieczeństwem.

W piątek (26.10.18) w auli Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ul. Nowomiejskiej odbyło się w ramach „Dnia Seniora" spotkanie z włocławskimi seniorami. Jego pomysłodawcą i organizatorem był włocławski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wśród zaproszony specjalistów nie mogło zabraknąć miejscowych policjantów, którzy udzielili starszym osobom cennych rad na temat ich bezpieczeństwa. Przedstawiciele prewencji omówili różne metody działania oszustów, którzy chcąc wyłudzić pieniądze podszywają się pod wnuczków, policjantów czy pracowników opieki społecznej. Przypomnieli również, aby zachować  czujność podczas rozmów telefonicznych i nie udzielać informacji o swoich oszczędnościach. Mundurowi apelowali także o ostrożność w czasie, gdy do ich drzwi zapukają nieznajomi i przestrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych osób.

Podczas spotkania z każdym z prelegentów starsze osoby chętnie uczestniczyły w dyskusji i zadawały specjalistom wiele pytań. Mamy nadzieję, że uzyskane odpowiedzi pozwolą im lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu