Spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim

„Płomień”.

21 września mija 85. rocznica urodzin Leonarda Cohena, mającego polskie korzenie kanadyjskiego barda, poety, pisarza i piosenkarza tworzącego w stylu folk rock.

W październiku 2018 r. miało miejsce premierowe polskie wydanie ostatniej książki Leonarda Cohena „Płomień”. Autorem przekładu książki jest Daniel Wyszogrodzki, dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek.
„Płomień” to porywający zbiór wierszy, wybranych przez samego autora w ostatnich miesiącach życia, a także tekstów piosenek, fragmentów prozy oraz ilustracji. Książka zawiera również szeroki wybór z poetyckich notatników artysty, które prowadził przez całe życie.

Zapraszamy 19 września o godz. 17.00 do Sali Kameralnej biblioteki ul. Warszawska 11/13 na spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim, który przybliży nam życie i twórczość kanadyjskiego poety i barda.
Najpiękniejsze utwory L.Cohena usłyszymy w wykonaniu wokalisty zespołu CZAQU Grzegorza Walczaka.

Daniel Wyszogrodzki – autor tekstów piosenek i poetyckich przekładów książek Leonarda Cohena, ale również popularnej książki biograficznej, „Satysfakcja – The Rolling Stones” oraz entuzjastycznie przyjętej pierwszej monografii musicalu „Ale musicale!”
 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu