Rzut na 100 punktów i na 102 Jakub Karolak. Oliwer Bednarek ustalił wynik z Legia Warszawa rzutem za 3 punkty. I to były pierwsze punkty szesnastolatka w rozgrywkach EBL.

​​​​​​Ósma setka Anwilu w tym sezonie. Legia z bagażem + 26 punktów pojechała do Warszawy. Michał Michalak najlepszym graczem spotkania ligowego Anwil - Legia. Pierwsze punkty Olwiera Bednarka. Włocławianin kończy 17 lat  17 marca.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)

Anwil: Ricky Ledo 16, Shawn Jones 15, Jakub Karolak 15, Krzyszto Sulima 11, Chris Dowe 10, Tony Wroten 8, Szymon Szewczyk 8, Igor Wadowski 8, Michał Sokołowski 7, Roland Freimanis 4, Oliwier Bednarek 3, Adam Piątek 0.

Legia Warszawa: Michał Michalak 30, Milan Milovanović 18, Keanu Pinder 11, Sebastian Kowalczyk 10, Kahlil Dukes 4, Adam Linowski 3, Jakub Sadowski 2, Filip Matczak 1, Mariusz Konopatzki 0, Patryk Nowerski 0, Jakub Nizioł 0, Przemysław Kuźkow 0.

Mecz z Legią Warszawa miał być łatwym i przyjemnym. I takim właśnie był. Gra gości oparta była, nie pierwszy raz, na grze Mistrza Polski z Anwilem: Michale Michalaku, Milanie Milovanoviću, Keanu Pinderze i Sebastianie Kowalczyku. Czwórka warszawiam rzucił Anwilowi 69 punktów z 79. To zdecydowanie za mało by pokonać Mistrza Polski. Wystarczyły dwie minuty w kończówce II kwarty by włocławianie odskoczyli 11 punktów.

Koszmarem dla gości była III kwarta, którą przgrali z gospodarzami 31:18. Mecz z Legiąa był wyjątkowy dla: Igora Wadowskiego, Jakuba Karolaka i Oliwiera Bednarka. Dla tego ostatniego (l.16) ustalenie wyniku było czymś nieprawdopodobnym. Na 28 sekund przed końcem meczu włocławianin wykonał jedyny rzut w meczu i to w dodatku za 3 punkty. I co? Piłka czyściutko opuściła "dziurę" gości. Publiczność w Hali Mistrzów zgotowała młodemu koszykarzowi gorącą owację, do której dołączyli m.in. Wroten, Lido i Dowe.

Jakub Karolak - meczem z Legią przebudził się. Zdobył w 19 minut 15 punktów, 60% celności rzutów za 3 pkt. (3/5), 100% za 1 pkt.

Przed Anwilem mecz w LM z Antwerpią na wyjeździe. Transmisja w Eurosporcie 2. Początek o godzinie 20.00 (21.01.2020 r.

film: plk.pl

Autor: Mariusz Kowalewicz