Rozpoczynamy 2. edycję Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ

"Bocianie Gniazdo" w Rynie.

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym roku odbędzie się 2. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, która ponownie zgromadzi najlepszych reprezentantów lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski.

W tym roku, a dokładnie w dniach 13-14 kwietnia w Rynie odbyła się pierwsza edycja regat dla zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek lokalnych. Areną zmagań Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ było Jezioro Ryńskie, a bazą zawodów ośrodek "Bocianie Gniazdo" w Rynie.

Impreza była jednym z wydarzeń, które odbyły się w ramach jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego i została przyjęta z dużym zadowoleniem wśród uczestników więc z przyjemnością informujemy, że odbędzie się kolejna edycja tych regat.

Co prawda data i miejsce przyszłorocznej edycji nie są jeszcze znane, ale organizatorzy lokalnych regat mogą już zgłaszać swoje załogi, do czego serdecznie zapraszamy. Wypełnione formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać do wiceprezesa PZŻ do spraw śródlądowych, Jarosława Bazylko (j.bazylko@pya.org.pl lub jaroslaw.bazylko@ppjk.pl).

Głównym organizatorem jest Polski Związek Żeglarski, reprezentowany przez Komisję Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, który zapewnia jachty dla zawodników. Dzięki temu każda załoga ma bardziej wyrównane szanse, a o wyniku w głównej mierze będą decydować umiejętności i taktyka, a nie sprzęt. W tym roku trzyosobowe załogi rywalizowały na jednostkach Antila 24.

Regaty mają na celu między innymi pokazanie w jednej, wspólnej imprezie wysiłku i pasji wielu żeglarzy, którzy na przestrzeni całego roku ścigają się w wielu imprezach i na jachtach różnych klas na terenie całego kraju. Liczymy, że będzie to doskonała zabawa, solidny poziom sportowy na wodzie, a także wspaniała, żeglarska atmosfera.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu