Rozlał substancję na warzywa, odpowie za zniszczenie mienia

Szybka reakcja właściciela stoiska i przechodnia pozwoliła na ujęcie sprawcy rozlania substancji na stoisku warzywnym przed jednym z sklepów. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zakończeniu czynności na miejscu usłyszy zarzut zniszczenia mienia, za który może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.06.2020) po godzinie 11 na ulicy Kaliskiej we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że do stoiska warzywnego usytuowanego przed jednym ze sklepów podszedł mężczyzna i wylał z wiaderka substancję na warzywa, niszcząc je. Właściciel stoiska i jeden z przechodniów ujęli mężczyznę i powiadomili o tym fakcie mundurowych. Kiedy policjanci przyjechali, zatrzymali 33-latka i przewieźli go do komendy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Włocławka jest trzeźwy. Na czas wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia sprawca został osadzony w policyjnym areszcie.

Po zakończeniu zbierania materiału w sprawie 33-latek usłyszy od śledczych zarzut zniszczenia mienia. Za takie zachowanie może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu