Rodzinnie i na sportowo w Smólniku powitano lato i wakacje

Tradycyjnie, bo już po raz piąty, na terenach przy Szkole Podstawowej w Smólniku było fajne bieganie.

Oto kilka danych statystycznych:

• rozdanych zostało 178 medali,

• 211 startujących,

• w biegu przedszkolaka wzięło udział 60 małych sportowców, 

Biegu Świętojańskim wystartowało 60 zawodników. Podczas SPLLUWY można było też wziąć udział w marszu Nordic Walking oraz jeździć na rolkach. Wielu emocji przysporzyła też ostatnia konkurencja, czyli pchnięcie kulą, w której w pięciu kategoriach wystartowało dwudziestu zawodników. Zwycięzcy otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe zdjęcie z dedykacją od samego Mistrza Olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się także, wśród młodszych i starszych uczestników imprezy marszobieg „BEZSPINKI”. Do aktywnie wypoczywających mieszkańców Smólnika i okolic, dołączyli w tym roku bardzo licznie mieszkańcy Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Kowala, Warszawy.

SPLLUWA została zorganizowana dzięki wsparciu: Starostwa Powiatowego we Włocławku, Urzędu Gminy Włocławek, Fundacji "Anwil dla Włocławka" oraz Rady Rodziców przy SP Smólnik. Dzięki wymienionym sponsorom każdy z uczestników miał możliwość wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Impreza ta była częścią projektu pt. "Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora - Razem łatwiej”. Jest to projekt społeczno – edukacyjny aktywizujący i integrujący seniorów z dziećmi i młodzieżą Gminy Włocławek.

foto: Andrzej Kłódkowski

UKS " START " Smólnik dziękuje wszystkim startującym i wolontariuszom, dzięki którym impreza tak sprawnie przebiegała oraz OSP w Smólniku za zabezpieczenie tras biegu. Do zobaczenia za rok. Galerie zdjęć można zobaczyć na stronie www.fb.com/splluwa a film pod adresemhttps://www.youtube.com/watch?v=Jgzv5YRjE7E


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu