Rajd Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich

image

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na Rajd Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich.

Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września o godz. 11.00 i wyruszy z Przystani na Zalewie Włocławskim Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Udział w rajdzie jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do udziału w rajdzie oraz zapisywania się w Informacji Turystycznej we Włocławku w godzinach pracy, tj. poniedziałek – piątek: 8.00-17.00. Zgłoszenia przyjmowane są do dziś, 13 września do godz. 15.00 również drogą elektroniczną poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskienarowery.pl.

Rajd odbędzie się w ramach akcji Ku Niepodległej! Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyprawa ma na celu propagowanie idei niepodległościowych oraz historii regionu Kujaw i Pomorza w zakresie walk o niepodległość. Rajd będzie symbolicznym otwarciem „Szlaku Męczeństwa Rodziny Migdalskich”, który jest upamiętnieniem wydarzeń w podwłocławskiej wsi Telążna Leśna, gdzie przed wyzwoleniem Polski miała miejsce tragiczna pacyfikacja wsi przez hitlerowców.

Organizator zapewnia pakiet startowy w skład którego wejdzie: numer startowy, posiłek regeneracyjny, a dla pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników dodatkowo pamiątkowa koszulka.

źródło: silesiakultura.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu