Profilaktyczne lekcje o bezpieczeństwie

Była mowa o cyberzagrożeniach, narkotykach oraz o zasadach ruchu drogowego.

Policjanci odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Stępowie. Podczas przeprowadzonych lekcji poruszyli ważne tematy mające wpływ na bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

08.02.19 r. policjanci z Rypina gościli w Szkole Podstawowej w Stępowie, gdzie przeprowadzili profilaktyczne lekcje o bezpieczeństwie.

Policjanci zaprezentowali dzieciom filmy edukacyjne pn. „Cyberzagrożenia" oraz „Narkotyki i dopalacze" oraz omówili związane z tym niebezpieczeństwa. Przestrzegli przed zachowaniami, przez które mogą stać się ofiarą przestępstwa, jak również sami mogą wyrządzić komuś krzywdę. Wytłumaczyli młodzieży, że odpowiedzialność prawną za czyny karalne ponosi się po ukończeniu 13-ego roku życia.

Policjanci zwrócili także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przy wykorzystaniu miasteczka ruchu drogowego policjanci zaprezentowali dzieciom różne sytuacje, z którymi mogą się spotkać i wskazywali jak prawidłowo poruszać się po drodze. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w edukacyjnej zabawie i odpowiadały na pytania policjantów.  

 

st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu