Poseł Joanna Borowiak pisze do Prezydenta Marka Wojtkowskiego

Walka o podwyżki

Joanna ‘Borowiak                                                                                                                                                        Włocławek, dn. 03.12.2018 r.

Poseł na Sejm RP

                                                                                                                                                                                    Marek Wojtkowski 
                                                                                                                                                                                    Prezydent 
                                                                                                                                                                                    Miasta Włocławek

 

- Szanowny Panie Prezydencie, sprawa, z którą się do Pana zwracam dotyczy sytuacji pracowników Domów Pomocy Społecznej we Włocławku. Pracownicy ci, którzy są niezadowoleni z wysokości swoich wynagrodzeń - miesięczna płaca, którą otrzymują jest rażąco niska, tak w stosunku do ilości wykonywanych zadań i odpowiedzialności za podopiecznych, jak i w kontekście wynagrodzeń pracowników bliźniaczych placówek w Polsce. Pracownicy Domów Pomocy Społecznej to wykwalifikowane osoby ze specjalistycznym przygotowaniem, które z należytą starannością przykładają się do swoich obowiązków(......).

- Bezpośrednia praca z osobami wymagającymi całodobowej opieki, pielęgnacji, pomocy w każdej codziennej czynności jest bardzo trudna i wymagająca. Niepokojący jest fakt, że od lat przy ustalaniu podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w sektorze pomocy społecznej we Włocławku ta grupa pracowników jest 
pomijana. Kwota podwyżki - 200 zł brutto - zaproponowana przez Pana Prezydenta po kilkudniowym proteście, jest rażąco niska. Wysokość podwyżki w żaden sposób nie 
wyrówna dysproporcji pomiędzy zarobkami w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a Domach Pomocy Społecznej, a przecież jest to ten sam sektor".
 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu