Porwanie Amelki. Cezary R. pomagał porwać inne dziecko

Według naszych informacji mężczyzna miał pomóc wynająć samochód ojcu dziewczynki.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Cezary R. w ubiegłym roku usłyszał zarzut współuczestnictwa w pozbawieniu wolności małoletniej Lary K. Do zdarzenia doszło w Szczecinie. 

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód nadzoruje postępowanie dotyczące zdarzenia, do którego doszło 23 maja ubiegłego roku w Szczecinie. - Doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na pozbawieniu wolności małoletniej dziewczynki - mówi Wirtualnej Polsce prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dziewczynka miała zostać siłą wciągnięta do samochodu marki Ford Focus. W związku ze zdarzeniem zatrzymano dwóch mężczyzn - Cezarego R. i Wiktora B. - Trzeci mężczyzna, jak zostało ustalone, wraz z pokrzywdzoną zdołał zbiec na teren Niemiec - dodaje prokurator. Osobą, która zbiegła, był Thomas K., ojciec Lary K.

Cezary R., Wiktor B. i Thomas K. usłyszeli w tej sprawie zarzuty. - Są podejrzani o to, że działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili wolności małoletnią pokrzywdzoną. To przestępstwo z art. 189 Kodeksu Karnego - dodaje prokurator. Za ten czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Wiktora B. i Thomasa K. - Prokurator uznał, iż wobec Cezarego R. wystarczające będzie zastosowanie środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym. Zastosowano dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczonym komisariacie dwa razy w tygodniu. Ponadto mężczyzna miał zakaz kontaktowania się ze wskazanymi przez prokuratora osobami, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju - informuje Wirtualną Polskę prok. Biranowska-Sochalska.

Cezary R. złożył zażalenie na to postanowienie. - Sąd stwierdził, że środki zapobiegawcze zastosowane wobec niego przez prokuratora są zbyt daleko idące i uznał, że wystarczającym będzie zastosowanie dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonym komisariacie raz w miesiącu. Ponadto uchylił zastosowany wobec podejrzanego zakaz opuszczania kraju - dodaje prokurator.

Według informacji Wirtualnej Polski, Cezary R. miał pomóc Thomasowi K. wynająć samochód, którym później ojciec przewiózł córkę do Niemiec.

 

Wirtualna Polska


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu