Ponad 100 gram amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Włocławka

Mężczyzna usłyszał już od prokuratora zarzut związany z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających, za który może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Włocławka zatrzymali 23-latka, u którego w pojeździe zabezpieczyli zwitek foliowy z ponad 100 gramami amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli 2 tabletki extasy i niewielką ilość marihuany.

Włocławscy policjanci pracujący na co dzień nad sprawami związanymi z przestępczością narkotykową mieli podejrzenia, że jeden z włocławian może posiadać przy sobie środki odurzające. We wtorek postanowili zweryfikować swoje podejrzenia zatrzymując do kontroli drogowej 23-latka w vw na jednej z ulic Włocławka. Intuicja nie zawiodła mundurowych i podczas sprawdzania wnętrza pojazdu ujawnili zwitek foliowy z białym proszkiem. Po przewiezieniu do komendy i zbadaniu substancji okazało się, że zabezpieczono ponad 100 gram amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli 2 tabletki extasy i nieznaczną ilości marihuany, pieniądze oraz wagę elektroniczną. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek (11.04.19) po zebraniu wszystkich dowodów w sprawie posiadania zabronionych substancji policjanci doprowadzili 23-latka do prokuratury. Tam po złożeniu wyjaśnień usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za który może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.  sierż. Tomasz Tomaszewski 
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu