Policyjne rady na temat bezpieczeństwa

W Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie przekazała dzieciom ważne rady na temat bezpieczeństwa. Omówiła jak należy podróżować, by bezpiecznie dotrzeć do celu, a także jak zachowywać się w kontakcie z obcymi osobami. Na zakończenie rozdała opaski odblaskowe, by poprawić bezpieczeństwo najmłodszych.

Dzisiaj (03.10.18r) policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z dziećmi z I klasy oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie. W trakcie pogadanki został wykorzystany pokaz multimedialny ze znanym dzieciom z kreskówek  Spongebobem.

Policjantka omówiła przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszych, rowerzystów oraz pasażerów, których należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Wyjaśniła m.in. kim jest niechroniony uczestnik ruchu drogowego, a także o czym mówi zasada ograniczonego zaufania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i odpowiadały na zadawane pytania. Ponadto policjantka przekonywała dzieci do noszenia odblasków, po to, by były bardziej widoczne dla kierowców, nawet wtedy gdy znajdują się w terenie zabudowanym. W tym celu każdemu z uczestników spotkania rozdała opaski odblaskowe.

Policjanci bardzo chętnie uczestniczą w takich spotkaniach, gdyż mają możliwość omówienia tematów, które bezpośrednio mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszych „maluchów". Dzieci podziękowały za spotkania bukietem kwiatów. 

IMG_2913.JPG

IMG_2915.JPG

IMG_2917.JPG

IMG_2919.JPG

IMG_2920.JPG

IMG_2922.JPG

IMG_2926.JPG

st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu