Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu

Do policyjnego aresztu trafił 62-letni kierowca opla, który po pijanemu wjechał do rowu. Mężczyzna chciał odjechać z miejsca zdarzenia, lecz uniemożliwił mu to policjant, który będąc po służbie akurat za nim jechał. Kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a na tylnej kanapie przewoził pasażera. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę (27.10.18r) po północy w miejscowości Urszulewo. Będący po służbie policjant z Rypina poruszając się swoim samochodem zauważył jak na łuku drogi jadący przed nim kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, po czym próbował odjechać. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i poszedł sprawdzić co się stało. Wtedy kierujący oplem stał się agresywny i oświadczył, że nie chce żadnej pomocy. Podczas rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny alkohol. Natychmiast wezwał patrol, a sam zablokował mu wyjazd.

Jak się później okazało,  kierowcą opla był 62-latek bez stałego miejsca zameldowania. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w pojeździe przewoził pasażera. Ujęty mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.



st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu