Policjanci zlikwidowali „dziuplę" samochodową

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Na jednej z posesji w powiecie włocławskim kryminalni zabezpieczyli części samochodowe od skradzionego citroena oraz karoserie od innych pojazdów. Do sprawy zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzut paserstwa. 

Kryminalni z Włocławka mieli podejrzenia, że na terenie jednej z posesji w powiecie włocławskim znajduje się „dziupla" samochodowa, gdzie przechowywane są części od kradzionych pojazdów. Postanowili sprawdzić wytypowany adres w celu zweryfikowania tej informacji.

Okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne. Na tyłach posesji znaleźli oni części samochodowe, w tym między innymi silnik od citroena skradzionego na terenie województwa dolnośląskiego. Pod plandekami schowane były również karoserie od volkswagena i renault. Obie posiadały widoczną ingerencję w pola numerowe.

Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Jeden z nich to 39-letni właściciel posesji, który zajmował się demontażem aut. Drugi mężczyzna to 37-latek, który dostarczał mu samochody celem ich rozbiórki. Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa, za który grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci nadal pracują nad sprawą - ustalają czy zabezpieczone przez nich karoserie również pochodzą od skradzionych pojazdów oraz w jakich okolicznościach usunięte zostały na nich numery VIN.

 

 

Dziuplawwek031018 (1).jpg

Dziuplawwek031018 (2).jpg

Dziuplawwek031018 (3).jpg

Dziuplawwek031018 (4).jpg

Dziuplawwek031018 (5).JPG

Dziuplawwek031018 (6).JPG

Dziuplawwek031018 (7).JPG

Dziuplawwek031018 (8).JPG


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu