Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę opla

Grozi mu do 2-ch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.  

48-letni kierowca opla mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Po chwili jednak, dzięki świadkowi zdarzenia został zatrzymany przez policjantów.

W piątek (15.11.19r) po godz. 14-tej do pełniących na terenie miasta służbę dzielnicowych podszedł mężczyzna, który poinformował, że był świadkiem, jak kierowca zielonego opla na jednej ze stacji paliw uderzył w barierę ochraniającą dystrybutor po czym odjechał. Po chwili poszukiwań policjanci zauważyli jadące w kierunku miasta opisane auto i je zatrzymali.

Już podczas rozmowy z kierowcą policjanci zauważyli, że może być on nietrzeźwy. Mężczyzna kompletnie nie wiedział gdzie się znajduje i miał problem z utrzymaniem równowagi.

Policjanci uniemożliwi mu dalszą jazdę i przewieźli do jednostki policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu, był to 48-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, teraz mężczyzna będzie tłumaczył się w sądzie. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.  Grozi mu do 2-ch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy 
Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu