Policjanci z Włocławka uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Funkcjonariuszy reprezentował p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Jarosław Stocki.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbywały się przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego i w Bazylice Katedralnej we Włocławku. 

Wczoraj (11.11.2019) przed południem na Placu Wolności we Włocławku pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego oddano hołd żołnierzom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia ich pamięci, delegacje służb mundurowych złożyły pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, wysłuchaniu pieśni patriotycznych oraz przemówienia prezydenta miasta w kierunku katedry wyruszył uroczysty pochód, w którym podinsp. Jarosław Stocki wraz z innymi uczestnikami niósł 100-metrową biało-czerwoną flagę Polski.

Uroczystości zakończyły się mszą św. sprawowaną w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku w intencji ojczyzny.

W trakcie obchodów mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia oraz kierowali ruchem na ulicach miasta.st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu