Policjanci podczas kontroli wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnych kierowców

Mieszkaniec Rypina miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego czy też roweru pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg. Mimo policyjnych apeli i  kontroli nadal zdarzają się  osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po pijanemu.

W ostatnich dniach rypińscy policjanci zatrzymali trzech takich nieodpowiedzialnych kierowców:

W dniu 10 maja 2019 roku w Rypinie 59-letni mieszkaniec Rypina kierował rowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W dniu 11 maja 2019 roku w Skrwilnie 63-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierował rowerem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania rowerami.

W dniu 12 maja 2019 roku w Skrwilnie 66-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego kierował samochodem m-ki Opel Corsa mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wszyscy poniosą konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3-ch lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do 2-ch lat pozbawienia wolności, a za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości kara aresztu lub grzywny.  

 st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu