Policjanci na obchodach 20-lecia powiatu rypińskiego

Policjanci zaprezentowali także specjalistyczny samochód z pojemnikiem gazoszczelnym i robotem mobilnym do przewozu ładunków wybuchowych oraz kombinezon antyodłamkowy.

Policjanci uczestniczyli w obchodach 20-lecia powiatu rypińskiego. Z tej okazji przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji, a dla najmłodszych niespodzianki.  

Rypińscy policjanci wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w obchodach 20-lecia powiatu rypińskiego, które odbywały się w sobotę (08.06.19r).

Policjanci przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. Na policyjnym stanowisku można było pokonać tor przeszkód z założonymi alkogoglami lub narkogoglami, co pozwala dowiedzieć się, jak funkcjonuje kierujący pod wpływem niedozwolonych substancji. Każdy chętny uczestnik mógł też nauczyć się bądź przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Stanowisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych. Dzieci za poprawne odpowiedzi oraz rozwiązanie krzyżówki związanej z bezpieczeństwem otrzymywali od policjantów drobne upominki.

 

 

IMG_3967.JPG

IMG_3972.JPG

IMG_3978.JPG

IMG_3987.JPG

IMG_3996.JPG

IMG_3998.JPG

IMG_3999.JPG

IMG_4001.JPG

IMG_4005.JPG

IMG_4009.JPG

IMG_4011.JPGst. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu