"Pokolenie pieniądza" w DKF Ósemka

To świat 1 % ludzi na Ziemi.

DKF Ósemka zaprasza na kolejny bezpłatny seans filmowy Akademii Dokumentalnej. 

„Pokolenie pieniądza" to filmowa opowieść o świecie pieniądza i bogactwa, w którym sukces mierzony jest zasobnością portfela. To świat 1 % ludzi na Ziemi, do których należy zdecydowana większość bogactwa Ziemi. 

Dokument, zrealizowany przez Lauren Greenfield, jest uzupełnieniem i podsumowaniem jej wieloletniego projektu fotograficznego, w ramach którego portretowała najbogatszych ludzi na świecie. Bohaterami filmu są zarówno ci, którzy posiadają wielkie fortuny, jak i ci, którzy dopiero szukają sposobu dorobienia się pożądanego bogactwa. Poznamy menadżera funduszu hedgingowego, matkę – przedstawicielkę klasy pracującej, a także ambitną małą dziewczynkę, która planuje udział w swoim pierwszym konkursie piękności. Wszystko kręci się tu wokół statusu materialnego, chciwości, hiper konsumpcjonizmu traktowanego jako hobby, turbo-kapitalizmu i zaczerpniętych z mediów wzorów piękna i sukcesu.

„Pokolenie pieniądza" będzie można zobaczyć w poniedziałek, 3.12.2018 r., o godz. 19:00, w Multikinie. Film pokazywany jest w ramach projektu Akademia Dokumentalna we Włocławku finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

 

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu