Podsumowanie policyjnych działań „ZNICZ 2018" we Włocławku i powiecie

„ZNICZ 2018"

Zakończyły się policyjne działania „ZNICZ 2018", podczas których policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach oraz ład i porządek w rejonach cmentarzy. Tegoroczne Święto Zmarłych przebiegło w naszym regionie spokojnie – włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

Przez pięć dni, od środy 31 października do wczorajszej niedzieli 4 listopada trwały ogólnopolskie działania „ZNICZ 2018", w które włączyli się również włocławscy mundurowi. Celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na groby bliskich, a także dbanie o porządek i płynność ruchu w rejonach cmentarzy.

Policjanci udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, w tym upłynniali ruch w przypadku tworzenia się ulicznych korków. Zwracali także uwagę na to czy kierowcy i piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego i reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Na szczęście podczas tegorocznych działań policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Na terenie miasta i powiatu doszło do 36 kolizji. Mundurowi ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących – dwaj z nich prowadzili pojazdy mechaniczne i grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei rowerzysta, który jechał rowerem mając w organizmie ponad 4 promile alkoholu, musi liczyć się z karą grzywny.

 

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu