Podsumowanie działań Straży Miejskiej

200 interwencji

Minionych kilka dni były bardzo pracowite dla Straży Miejskiej.

W okresie od dnia 29 października do 4 listopada br. strażnicy miejscy, oprócz zwykłej, codziennej pracy, realizowali zadania związane z zabezpieczeniem Dnia Wszystkich Świętych oraz dotyczące drugiej tury wyborów na Prezydenta Miasta.  W tym czasie do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło blisko 200 interwencji. Spośród nich, dwie zasługują  na szczególną uwagę. Około północy z 3 na 4 listopada strażnicy z Patrolu Interwencyjnego realizujący zadania do służby patrolowej w rejonie Osiedla „Poludnie” zostali poinformowani przez mężczyznę, że na ulicy Dziewińskiej został pobity jego kolega. Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazane miejsce.

Za blokiem zlokalizowali leżącego na ziemi mężczyznę z otwartymi ranami. Mężczyzną zajmowała się obecna przy nim kobieta. Natychmiast na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Wraz z przybyłym na miejsce patrolem policji ustalono wstępnie okoliczności zdarzenia. W toku dalej prowadzonych działań służbowych strażnicy  zlokalizowali i zabezpieczyli miejsce porzucenia narzędzia, którym prawdopodobnie zadano rany. Policjanci wykonali dokumentację oraz zabezpieczyli narzędzie do dalszych badań.

Kolejnym zdarzenie miało miejsce w dniu 4 listopada około godz. 14:55 we Włocławku na Placu Wolności. Operator monitoringu wizyjnego miasta poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że zaobserwował spożywanie alkoholu przez czterech mężczyzn i kobietę. W toku prowadzonych czynności służbowych legitymowana kobieta wprowadziła strażników w błąd, co do swojej tożsamości, co zwróciło uwagę strażników.

W toku dalej prowadzonych czynności ujawniono dowód osobisty, na jego podstawie ustalono prawdziwe dane osobowe kobiety. Jak się okazało 24 letnia kobieta miała powód żeby próbować oszukać strażników miejskich. Po prostu była poszukiwana przez policję. W związku z powyższym została przewieziona do Komendy Miejskiej Policji i pozostawiona do dalszych czynności służbowych.

Dariusz Rębiałkowski, rzecznik.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu