Podsumowanie długiego weekendu i rozpoczętych wakacji na włocławskich drogach

Wielu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących.

Włocławscy policjanci podczas 5 dni działań na drogach dokonali prawie 1-tys. kontroli pojazdów, a także odnotowali 3 wypadki drogowe i 33 kolizje. W 4 przypadkach mundurowi zatrzymali nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi - to bilans działań w trakcie długiego weekendu i rozpoczynających się wakacji.

Wielu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących w czasie kilku dni wzmożonego ruchu. Podczas tych działań odnotowaliśmy 3 wypadki drogowe, w wyniku których jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek (20.06.19) około godziny 10 przy ulicy Łanowej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący motocyklem honda niedostosował prędkości do warunków ruchu i po stracie panowania nad pojazdem uderzył w zaparkowany pojazd marki peugeot. W wyniku uderzenia kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne dwa wypadki odnotowaliśmy w piątek (21.06.19) na terenie powiatu włocławskiego. O pierwszym wypadku zostaliśmy powiadomieni około godziny 13. Z relacji wynikało, że doszło do zderzenia się rowerzysty z pojazdem w Chodczu przy ulicy Zielnej. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 73-letni rowerzysta jadąc niezgodnie z przepisami przy lewej krawędzi jezdni nagle wykonał manewr skrętu w prawo uderzając w pojazd marki nissan jadący w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia rowerzysta został zabrany z obrażeniami do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierującego nissanem, które wykazało, że był on trzeźwy. Natomiast od rowerzysty pobrano krew do badań.

Trzy godziny później zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym na drodze P2911C pomiędzy Brześciem Kujawskim a Humlinem. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący oplem jadąc od strony Brześcia Kujawskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń po kilkunastu godzinach zmarł.

Włocławscy policjanci w sprawie wypadków drogowych prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią okoliczności zdarzeń.

Podczas długiego weekendu włocławscy policjanci dokonali również 968 kontroli pojazdów. W 247 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatem. W większości przypadków „grzeszkami" kierowców okazała się nadmierna prędkość oraz brak stosowania pasów bezpieczeństwa. Na włocławskich ulicach odnotowaliśmy również 33 kolizje drogowe.

Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób zasiadających za kółkiem na „podwójnym gazie". Mundurowi udaremnili jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom pojazdów mechanicznych. Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu