Podsumowanie 2 dni działań „Znicz 2018" na terenie powiatu włocławskiego

„Znicz 2018" we Włocławku i powiecie

241 kontroli drogowych, 3 nietrzeźwych kierujących i 24 kolizje drogowe - to bilans dwóch dni policyjnych działań „Znicz 2018" we Włocławku i powiecie. Działania potrwają do 4 listopada br.

Wielu policjantów nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem podróżujących, którzy wyjechali na groby bliskich w związku ze Świętem Zmarłych. Mundurowi nie tylko pomagają upłynniać ruch w pobliżu cmentarzy, ale też podejmują inne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu.

Przez dwa pierwsze dni akcji na szczęście na naszym terenie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednak odnotowaliśmy 24 niegroźne kolizje. W jednym przypadku mundurowi zatrzymali na 3-miesiące prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło w środę (31.10.18) na drodze krajowej K-67 w miejscowości Fabianki. 45-letni kierujący vw przekroczył prędkość o 54 km/h.

Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób, które zasiadły za kółkiem na tzw. podwójnym gazie. Mundurowi udaremnili jazdę 2 nietrzeźwym kierowcom pojazdów mechanicznych oraz 1 rowerzyście. W środę (31.10.18) w godzinach nocnych policjanci zatrzymali przy ulicy Browarnej we Włocławku pojazd renault. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 30-letni włocławianin prowadził mają ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. W tym przypadku okazał się nim  68-letni motorowerzysta. Badanie trzeźwości wskazało u niego również ponad 2 promile alkoholu. Natomiast wczoraj (01.11.18) policjanci z Lubrańca zauważyli rowerzystę, który jadąc ul. Radziejowską w miejscowości Lubraniec poruszał się „wężykiem". Badanie na alkomacie wykazało, że 41-latek jechał rowerem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdami mechanicznymi dwójce nieodpowiedzialnych mężczyzn może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a rowerzysta zostanie ukarany grzywną.  

Przypominamy, że działania na drogach w ramach akcji „ZNICZ 2018" potrwają jeszcze do 4 listopada.  

 

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu