Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zdominowali zawodnicy z województwa kujawsko - pomorskiego

Gratrulacje od Agniszeki Nowakowskiej oraz Radia eMKa

"Z prawdziwą przyjemnością, jako dumny kierownik ekipy województwa kujawsko-pomorskiego informuję, iż nasi lekkoatleci zwyciężyli w punktacji województw w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozegrana została w Chorzowie w dniach 26-29.07.2018 roku"

(.....)Wielkie gratulacje i podziękowania za wspaniałą postawę oraz walkę o każdy cenny centymetr i każą sekundę składam na ręce zawodników, ich rodziców, trenerów i działaczy klubowych. Sukces nie byłby możliwy gdyby nie działania i przychylność Pana Prezesa Krzysztofa Wolsztyńskiego oraz całego Zarządu K-PZLA a także naszego koordynatora wojewódzkiego Pana Mariana Nowakowskiego. Oby to był wspaniały początek rozwoju kariery sportowej kolejnego uzdolnionego pokolenia młodych lekkoatletów, przyszłych reprezentantów Polski i medalistów imprez międzynarodowych. (.....)

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie.

złote medale:
1. Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) 1500 m- 4:31,65
2. Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) 400 m- 55.20
3. Ciurkot Noemi,Trzcińska Wiktoria,Kogut Zuzanna, Orszagh Natalia (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x100 m- 48.22
4. Ślaziński Adam,Ksepka Jędrzej, Brodzik Mikołaj, Kaszyński Dawid (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x100 m- 42.60
5. Wictoria Kalitta (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) -tyczka- 3.90
6. Jakub Augustyniak (GKS Olimpia Grudziądz) 800 m-1:52,65
7. Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL - wzwyż- 2.04
8. Ślaziński Adam,Piasecki Ryszard,Trzósło Adrian,Ksepka Jędrzej (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4x400 m-3:23,24

srebrne medale:
1. Jędrzej Poczwardowski (MKL Toruń) 1500 m- 4:00,35
2. Wiktoria Forc (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 400 m- 56.00
3. Lis Klaudia,Skrzypniak Kamila,Tarkowska Natalia, Borzewska Zuzanna (MKL Toruń) 4x100 m- 48.23
4. Julia Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 5000 m chód- 26:30,55
5. Sebastian Urbaniak (LIUKS Kruszwica) 400 m ppł- 54.28
6. Karol Wiśniewski (LUKS Start Nakło) skok w dal- 6.88
7. Broniszewski Kacper,Zubel Krystian,Węclewski Dawid,Urbaniak Sebastian (LIUKS Kruszwica)- 4x400m- 3:24,40

brązowe medale:
1. Jakub Tuleja (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 3000 m- 9:09,91
2. Miłosz Oczkoś (MLKS Nadwiślanin Chełmno) 10000 m chód- 52:45,80
3. Dominik Stępień (MLKS Nadwiślanin Chełmno) rzut oszczepem- 62.32
4. Weronika Zaręba (CWZS Zawisza Bydgoszcz) wzwyż- 1.70
5. Partyka Alicja,Szewczyk Julia,Lichowska Zuzanna,Gacka Kinga (BKS Bydgoszcz) 4x400m- 3:54,40

Klasyfikacja klubowa wg medali:
1. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL- 5/1/2 =8
2. LKS Vectra Włocławek- 1/1/0=2
3. BKS Bydgoszcz- 1/0/1=2
4. GKS Olimpia Grudządz- 1/0/0=1
5. LIUKS Kruszwca- 0/2/0=2
6. MKL Toruń- 0/2/0=2
7. LUKS Start Nakło- 0/1/0=1
8. MKLS Nadwiślanin Chełmno- 0/0/2=2 
 

Klasyfikacja klubowa wg punktów :


1. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL - 125 pkt.
2. LKS Vectra Włocławek - 54 pkt.
3. MLKS Nadwiślanin Chełmn o- 46 pkt.
4.MKL Toruń - 41 pkt.
5. BKS Bydgoszcz - 33 pkt.
6. LIUKS Kruszwica - 32 pkt.
7. MUKL Brodnica -16 pkt.
8. LUKS Start Nakło -16 pkt.
9. GKS Olimpia Grudziądz -15 pkt.
10. MKS Inowrocław -14 pkt.
11. UKS Cyprianka - 8 pkt.
12. LUKS Seroc k-3 pkt.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu