Odpowie za kradzież noży kuchennych

Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Podczas patrolowania ulic Włocławka policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Gdy go zatrzymali, wyszedł na jaw powód tak nerwowej reakcji. 27-latek przenosił noże kuchenne, które ukradł w markecie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (04.01.19) w centrum Włocławka. Wówczas policyjnym wywiadowcom wydała się podejrzana reakcja przechodnia, który na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania i ruszyli w pościg za mężczyzną. Gdy go zatrzymali od razu odkryli powód ucieczki. 27-latek przenosił w reklamówce kilkanaście sztuk oryginalnie zapakowanych noży kuchennych i nie potrafił wyjaśnić źródła ich pochodzenia.

Mając podejrzenia, że noże te mogą być kradzione, policjanci zaczęli ustalać skąd je zabrano. Potwierdzili, że pochodzą one z kradzieży, która miała miejsce w jednym w włocławskich marketów na przełomie grudnia i stycznia br.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu