Odblaski dla mieszkańców gminy Rypin

Policjanci otrzymali elementy odblaskowe sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rypinie. Będą one wykorzystywane na działalność profilaktyczną prowadzoną przez rypińskich policjantów. 

Przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rypinie sfinansowali i przekazali 500 sztuk opasek odblaskowych na działalność profilaktyczna prowadzona przez rypińskich policjantów. Opaski na ręce Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Rypinie przekazała przewodnicząca komisji Pani Dorota Grudzińska

Opaski trafią przede wszystkim do mieszkańców gminy Rypin, a będą miały na celu wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa.

Przypominamy: Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Przestrzegajmy tego obowiązku. A nawet więcej: nośmy elementy odblaskowe zarówno na obszarze niezabudowanym jak i zabudowanym. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą.  Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgły, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

 

asp. sztab. Dorota Rupińska oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu