Od wykroczenia do przestępstwa w kilka chwil

Teraz odpowiedzą przed sądem.

Dwóch kierujących bez uprawnień zatrzymali w poniedziałek (09.09.2019) po południu włocławscy policjanci. Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego „wpadli" po tym, gdy popełnili wykroczenia podczas jazdy. 

Policjanci z grupy „SPEED" patrolujący drogę krajową DK91, dostrzegli w pewnym momencie osobowe volvo, które poruszało się zbyt szybko na odcinku obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Włocławka, który nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że wobec mężczyzny wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 44-latek nie mógł kontynuować dalszej jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejną nierozważną osobą okazała się mieszkanka Włocławka, kierująca oplem astrą na ul. Żytniej. Mundurowi dostrzegli, że 22-latka nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa i postanowili zatrzymać ją do kontroli. Także w tym przypadku okazało się, że kierująca nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że kobieta posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dalszą podróż kontynuowała już jako pasażerka. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu