Obrona kluczem do zwycięstwa. Włocłavia przegrywając aż 2:7 w 13 kolejce IV ligi piłkarskiej ma koncie już 34 bramki stracone

Włocłavia wciąż bez zwycięstwa w IV lidze (sezon 2019.2020).

W 13 kolejce IV ligi piłkarskiej regionu kujawsko - pomorskiejgo Włocłavia uległa Chemikowi Bydgoszcz aż 2:7 (1:6).

Runda jesienna sezonu 2019/2019

• 20 bramek strzelonych i 34 stracone
  • 5 zwycięstw, 8 porażek i zero remisów
  • Brak wygranej przed własną publicznością
  • Tracą najwęcej bramek: Piast - 50 oraz Włocłavia i Kujawianka - 34
  • Najwyższa przegrana w rudndzie jesiennej - 2:7 w 13 kolejce z Chemikiem

W bieżącym sezonie Włocłavia gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. Formacją, która woła o wzmocnienie to obrona. Aż 34 bramki stracone w 13 meczach daje 2.6 bramki na mecz. A przegrana aż 2:7 z Chemikiem to najwięszka porażak w tym sezonie. Chemik Bydgoszcz już do przerwy prowadził 6:1.

Nieszczęście gospodarzy rozpoczęło się w 18 minucie. Wówczas to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał gracz gospodarzy Patryk Wojtylak. Nie trzeba było długo czekać by goście osiągnęli wyraźną przewagę. Pierwsze 45 minut zakończyło się wygraną bydgoszczan aż 6:1.

Druga połowa zakończyła się remisem 1:1. To, że padł taki rezultat to wynik tego, że goście zaczęli oszczędzać siły. Trudno znaleźć pozytywy w grze Włocłavii. Nie wiadomo co ich paraliżuje gdy graja przed własną publicznością. Jako jedyny zespół IV ligi w 13 kolejkach nie wygrali żadnego meczu na stadionie OSiR-u.

Bramki

Chemik: Marzec - 2 (11 i 67), Maziarz - 2 (26 i 44), Kot - 2 (23 i 41) oraz Michalski - 1 (38)

Włocłavia: Behlke - 1 (27) oraz Grube z rzutu karnego (48)

Skład Włocłavii: Szuluk (br.), Frąckowiak (kpt.), Kijewski, Mikhailenko, Wojtylak, Behlke, T.Szablewski, Markiewicz, Spychalski, Dewil, Grube oraz P.Szablewski, Pietruszewski i Gaudyn

Autor: Mariusz Kowalewicz