O Wiśle i jej potencjale rozmawiano na konferencji w Toruniu

Rola i znaczenie Wisły dla województwa kujawsko-pomorskiego oraz działania na rzecz wykorzystania potencjału rzek w regionie były tematem konferencji i debaty panelowej w Urzędzie Marszałkowskim. W spotkaniu, które odbyło się 9 lipca, uczestniczyli eksperci z dziedziny gospodarki wodnej oraz rewitalizacji i zagospodarowania śródlądowych szlaków wodnych.

Wśród podejmowanych tematów znalazły się między innymi: rozwój połączenia wodnego Włocławek-Toruń-Bydgoszcz-Grudziądz oraz turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie obszarów nadwodnych na przykładzie Zbiornika Włocławskiego.

Warto wiedzieć, że kujawsko-pomorski odcinek Wisły liczy 205 kilometrów. W jej dorzeczu leży koło 80 procent powierzchni województwa oraz 11 z 52 miast naszego regionu, w tym cztery miasta na prawach powiatu: Włocławek, Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz, a także Dobrzyń nad Wisłą, Nieszawa, Ciechocinek, Solec Kujawski, Chełmno, Świecie i Nowe.

Wisła jest częścią dwóch z trzech prowadzących przez Polskę i województwo kujawsko-pomorskie międzynarodowych dróg wodnych: E40 – łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym oraz E70 łączącej Europę Zachodnią z rejonem Kaliningradu.

 

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32858-wisla-rzeka-mozliwosci

foto: kkw.wlc.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu