Niemiłe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h.

Policyjny videorejestrator nagrał przewinienie drogowe 29-latka, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością ponad 140 km/h przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki". Poza ukaraniem mandatem i punktami karnymi, mężczyzna utracił również na trzy miesiące prawo jazdy.

 

Patrolując ulice miasta, funkcjonariusze włocławskiej  „drogówki" zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w obszarze zabudowanym. Wczoraj (25.09.18)  wykorzystali do swoich działań nieoznakowany radiowóz wyposażony w videorejstator, który nagrywał zachowania kierujących na drodze.

Przed godziną 9.00 mundurowi dostrzegli na ulicy Toruńskiej volkswagena, który jechał z nadmierną prędkością. Auto wyprzedzało inne pojazdy i nie zwalniało nawet przed przejściami dla pieszych. Pomiar videorejestratorem wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h i w terenie zabudowanym gnał z prędkością 142km/h przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki".

Mundurowi przerwali tę szaleńczą, niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 29-latek z województwa małopolskiego. Mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami bowiem mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto ukarany został mandatem i punktami karnymi.nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu